Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 2 czerwca po raz kolejny odbędzie się w Tarnobrzegu Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkanie na placu Bartosza Głowackiego o godz. 12:30, przemarsz ulicami Mickiewicza, Wyspiańskiego i Kopernika.
O inicjatywie Marszu można poczytać na www.marsz.org

Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem ?Kierunek: RODZINA? promujący świętość życia ludzkiego oraz wartość życia małżeńsko-rodzinnego. Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, stanowiącym okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Uczestniczą w nim przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Imprezę tą wyróżnia jej afirmatywny charakter. 

Pierwszy taki Marsz w naszym mieście odbył się w ubiegłym roku, a wzięło w nim udział wiele rodzin z Tarnobrzega i okolic. Pragniemy również w tym roku podjąć tą inicjatywę, pamiętając, że to rodzina zawsze powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro nas wszystkich. Marsz rozpocznie się na placu Bartosza Głowackiego Mszą świętą o godzinie 12.30, a zakończy wspólnym piknikiem rodzinnym na boisku szkolnym Gimnazjum Nr 2, podczas którego będą różnego rodzaju prezentacje, kiermasze, konkursy, występy dzieci i młodzieży, loteria i inne atrakcje.

Wszystkim, którym na sercu leży dobro rodzin i przyszłość naszego społeczeństwa zachęcam do aktywnego udziału w tej ważnej inicjatywie pamiętając słowa błogosławionego Jana Pawła II ?rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek? (List do rodzin nr 2)

Dyrektor KCPR w Tarnobrzegu
Ks. dr Tomasz Cuber