Najlepsi ciężarowcy w Tarnobrzegu

Ósmego czerwca 2013 Tarnobrzeg stanie się areną zmagań najlepszych ciężarowców z Polski, specjalistów w wyciskaniu sztangi leżąc. W tym dniu pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Pana Norberta Mastalerza odbędzie się Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Biorąc pod uwagę, że wśród uczestników zawodów będą mistrzowie świata m.in. Justyna Kozdryk, Jarosław Olech, Jan Wegiera ? można śmiało powiedzieć że tarnobrzeska hala MOSiR będzie gościć również najlepszych zawodników na świecie. Wśród mistrzów sztangi będziemy mogli dopingować i podziwiać reprezentantów Tarnobrzega: Monikę Gajdę ? brązową medalistkę Mistrzostw Polski w kat. seniorów, Monikę Reczek – brązową medalistkę Mistrzostw Polski w kat. juniorów do lat 20, Patryka Korczyńskiego ? złotego medalistę Mistrzostw Polski w kat. juniorów do lat 20 (kat. wag. 120 kg), Dawida Staszuka – złotego medalistę Mistrzostw Polski w kat. juniorów do lat 20 (kat. wag. 105 kg).

Puchar Polski jest imprezą ujętą w kalendarzu zawodów PZK, FiTS w Warszawie i stanowi sprawdzian formy sportowej dla zawodników przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w sierpniu na Słowacji. Będzie to nie lada gratka dla miłośników sportów siłowych ponieważ na żywo będzie można zobaczyć jak zawodnicy z niektórych kategorii wagowych będą ?wyciskać? sztangę o wadze 300 kg!!! a nawet więcej. Celem Pucharu będzie: wyłonienie zwycięzców Pucharu Polski, eliminacje kadry narodowej do Mistrzostw Europy, popularyzacja wyciskania sztangi leżąc w regionie. 

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie ?Integracja? Tarnobrzeg, MOSiR Tarnobrzeg, PZK, FiTS Warszawa.