Finał Konkursu Historycznego w Tarnobrzegu

W piątek 7 czerwca w tarnobrzeskim biurze Prawa i Sprawiedliwości rozstrzygnięto I etap Konkursu Wiedzy Historycznej, który w Tarnobrzegu odbył się pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby, Przewodniczącego ZRR Ziemi Sandomierskiej NSZZ „Solidarność” Andrzeja Kaczmarka, oraz Radnych Rady Miasta Tarnobrzega Józefa Motyki i Rolanda Rudnickiego.

Konkurs, którego organizatorem jest Forum Młodych PiS przebiegał pod hasłem: „Pamięć i wspomnienie: Patriota – Polityk ? Prezydent. Rola w odbudowie niepodległej Polski i działalność społeczna i polityczna Lecha Kaczyńskiego po 1989 roku. ?Spośród kilkunastu złożonych prac o charakterze literackim, plastycznym i fotograficznym, wyłoniono zwycięzcę.  

Laureatem tarnobrzeskiej edycji konkursu został uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Małego Księcia w Tarnobrzegu – 17-letni Filip Pinzuł, który pod opieką nauczyciela historii Jacka Sawickiego napisał pracę o tytule: „Rola NSZZ „Solidarność” w czasach dyktatury komunistycznej.”

Zwycięzca otrzymał ufundowane przez Solidarność oraz tarnobrzeskich radnych Motykę i Rudnickiego – upominki, albumy historyczne, pamiątkowy dyplom oraz przepustkę do finału konkursu, który w drugiej połowie czerwca odbędzie się w Rzeszowie. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli.