Trwa modernizacja miejskiego stadionu

Trwają prace przy kolejnym etapie modernizacji stadionu miejskiego przy Alei Niepodległości. Wykonawca inwestycji rozpoczął już budowę drugiego pomieszczenia na zadaszonej trybunie. Prace idą pełną parą, ponieważ za 2 tygodnie rusza nowy sezon. 

 Kibice nie muszą się martwić, ponieważ będą mogli spokojnie dopingować Siarkowców.

Jak zapowiada Prezydent Tarnobrzega, po rozmowach z wykonawcą, inwestycja będzie prowadzona tak, aby kibice mogli dopingować swoją drużynę w zaczynającej się za 2 tygodnie rundzie jesiennej.

– Uzgodniliśmy, że kibice na trybunę będą wchodzić od strony boiska, dolnymi wyjściami. Ze względu na to, że klatki schodowe oraz pomieszczenia na I piętrze, m. in. toalety, będą wyłączone z użytkowania, dla kibiców przy trybunie zostaną także ustawione toi toi ? wyjaśnia Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

W pracach na 2013 rok przewidziano wykończenie pomieszczeń na II piętrze (spikera, obserwatora, komentatorów, pomieszczenia WC, część korytarza z klatką schodową), pomieszczenia na I piętrze (medyczne, porządkowe i magazynowe), a także wykonanie posadzek na I piętrze. W ubiegłym roku został postawiony na zadaszonej trybunie jeden budynek, w którym na razie mieści się m. in. monitoring, spiker.

Wszystkie prace modernizacyjne zostały zaplanowane na okres trzech lat ze względu na dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego i potrwają do 1 sierpnia 2014 roku. Koszt przebudowy stadionu to 5 mln 156 tys. zł.

Największy zakres zaplanowano na 2014 rok. Obejmie on m. in.: wykonanie podłoża na parterze we wszystkich pomieszczeniach (poziom 0), wykonanie pomieszczeń na parterze, kompleks pomieszczeń dla drużyn rozgrywających mecz (szatnie z natryskami, miejsca do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza), pomieszczenia dla badań antydopingowych, szatnie dla sędziów, pokój narad, pomieszczenie dla zarządzania oświetleniem i monitoringiem, pomieszczenie pomocy medycznej dla zawodników, kasa biletowa z pomieszczeniem kontroli przy wejściu i depozytem.

Wykonawcą przebudowy stadionu jest firma FLIS Marcin Flis z Janowa Lubelskiego.

Inwestycja objęta jest dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

Info/fot: UM.