Już w niedzielę ?Lato z Radiem? w Tarnobrzegu

Gorąca, smaczna, imprezowa, atrakcyjna i wyjątkowo muzyczna. Tak można opisać najbliższą niedzielę w Tarnobrzegu. A wszystko to za sprawą ?Lata z Radiem?, które już po raz drugi zawita do naszego miasta. 

– Już po raz drugi zawita do nas najpopularniejsza, wakacyjna impreza w Polsce, czyli ?Lato z Radiem?. Jest to impreza dla wszystkich, i małych i tych nieco większych, jak i tych już całkiem dużych. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje i pozwoli się dobrze bawić. Co roku o współorganizację ?Lata z Radiem? ubiega się kilkadziesiąt miejscowości, ale impreza dobywa się tylko w dwudziestu miastach. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, bo dobra zabawa jest już zagwarantowana ? mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Niedzielną zabawę rozpoczniemy już o godz. 10 na Placu Bartosza Głowackiego od gotowania smacznej zupy pomidorowej. Na wszystkich głodnych czekać będzie 420 litrów popularnej pomidorówki, która zostanie ugotowana z okazji przypadającego w tym roku 420-lecia nadania praw miejskich Tarnobrzegowi. Zupę gotować i przyprawiać będą kucharze z Dworu Dwikozy.

Tuż po godzinie 11 z tarnobrzeskiego rynku rozpocznie się radiowa audycja na antenie Polskiego Radia Program I – ?Lato z Radiem?, którą poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Od rana, tym razem nad Jeziorem Tarnobrzeskim, trwać będą także regaty w klasie Optimist o Puchar ?Lata z Radiem? oraz regaty o Puchar Prezesa Jacht Klubu Kotwica w klasie Open.

Od godziny 16 na półwyspie Jeziora Tarnobrzeskiego już pełną parą trwać będzie ?Lato z Radiem?. W programie mnóstwo atrakcji przygotowanych dla najmłodszych, nieco starszych i dużo starszych. Na scenie pojawi się m. in. zespół Hamak Band, Enej i gwiazda wieczoru Maryla Rodowicz.

Wszystkich tych, którzy wybierają się na ?Lato z Radiem? z pewnością ucieszy wiadomość, że od godziny 15:30 będzie obowiązywał darmowy wjazd samochodem na półwysep. Zmotoryzowani będą mogli parkować samochody tylko po prawej stronie drogi opaskowej (zakaz parkowania po stronie lewej). W okolicach półwyspu zostaną utworzone dwa duże parkingi. Parkować samochody będzie można także na zewnętrznym pasie Wisłostrady (od strony Jeziora Tarnobrzeskiego). Ze względu na prowadzoną tam przebudowę drogi, organizatorzy apelują o szczególną ostrożność. Dla zmotoryzowanych będzie dostępny także parking zaraz przy wjeździe nad Jezioro po lewej stronie.

Dla tych, którzy wybiorą komunikację miejską, zostaną także podstawione dodatkowe autobusy MKS ze specjalnym żółtym oznaczeniem.

? Jesteśmy przygotowani pod względem organizacji transportu miejskiej komunikacji. Oprócz dodatkowych kursów, Firma Polkar będzie miała w gotowości dodatkowe autobusy i jeśli tylko będzie taka potrzeba, będą one podstawiane na przystanek ? wyjaśnia Anna Czaplińska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Uwaga! Zmianie ulega przystanek MKS nad jeziorem. W niedzielę będzie on usytuowany na końcu drogi opaskowej (zaraz za półwyspem, w stronę Kopalni Siarki Machów). Autobusy jadące nad jezioro, kursować będą do Machowa i tam kierować będą się drogą do Kopalni Siarki, a potem aż do półwyspu i wyjazdu na Wisłostradę. Stąd będą odjeżdżać autobusy w stronę Tarnobrzega.

 Info: UM.