Podkarpacki Turniej Dzikich Drużyn

 W sierpniu rusza druga edycja turnieju piłkarskiego Dzikich Drużyn z Podkarpacia, organizowanego przez Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba przy współpracy z Forum Młodych PiS. W 2012 roku turniej przyciągnął blisko 120 drużyn piłkarskich i ponad 800 młodych uczestników z całego województwa. 

Drużyny zmierzyły się podczas rozgrywek eliminacyjnych w dziewięciu największych miastach województwa podkarpackiego. Zwycięzcy pierwszego etapu turnieju zagrali 1 września w rzeszowskim finale. Najlepszą drużyną całych rozgrywek okazali się zawodnicy z Raniżowa, którzy dzięki zwycięstwu w turnieju otrzymali bilety na kilkudniowy wyjazd do Belgii ufundowany przez Tomasza Porębę.

– Sukces ubiegłorocznych rozgrywek był zachętą do powtórzenia tej wspaniałej, sportowej imprezy, która stała się znakomitą okazją nie tylko do pokazania swoich sportowych umiejętności, ale przyczyniła się do aktywizacji i integracji lokalnych grup młodzieży, co osobiście sprawiło mi największą satysfakcję i radość ? mówi Europoseł Tomasz Poręba

W tym roku turniej zostanie rozegrany w dziesięciu miastach naszego województwa. Drużyny złożone z młodych piłkarzy do 28 roku życia ponownie będą walczyć o nagrodę główną czyli wyjazd do Belgii. Rozgrywki eliminacyjne rozpoczynają się już na początku sierpnia i odbędą się w takich miastach jak: Brzozów, Dębica, Jarosław, Krosno, Mielec, Przemyśl, Przeworsk, Rzeszów, Stalowa Wola oraz Tarnobrzeg. Drużyny, chcące wziąć udział w drugiej edycji turnieju powinny zgłaszać swój udział do koordynatorów.