Drugi wjazd nad jezioro gotowy

Tegoroczny sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim pomału dobiega końca. Rekordowa frekwencja potwierdziła tylko jak bardzo potrzebny jest dodatkowy wjazd nad akwen. 
Część prac w ramach zaplanowanej inwestycji zrealizował już samorząd tarnobrzeski.

– Nowy wjazd z Wisłostrady na teren drogi opaskowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim jest już gotowy. Oczywiście nie jest on jeszcze w pełni kompletny. Na razie miasto zrealizowało swoją część, czyli przecięcie pasa drogowego ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.
Upalne lato i uroki Jeziora Tarnobrzeskiego przyciągnęły w tym sezonie mnóstwo wypoczywających, którzy w weekendy podbijali i tak już rekordowe statystyki.

? Niestety w tym sezonie, w szczególności w weekendy, jedyny wjazd nad akwen był stale zablokowany przez wjeżdżające samochody. Tworzyły się naprawdę duże korki na Wisłostradzie. Stąd też decyzja o budowie drugiego zjazdu. Analogiczny wjazd i wyjazd znad jeziora będzie jeszcze jesienią realizowała we własnym zakresie Kopalnia Siarki Machów. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie turystycznym nad Jeziorem Tarnobrzeskim wjazd i wyjazd samochodów będzie mógł odbywać się w sposób płynny, bez zbędnego tracenia czasu na stanie w korku ? dodaje Prezydent.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Mielcu. Koszt inwestycji, to niewiele ponad 269 tys. zł

Info/fot.: UM.