Trwa nabór na studia

Wrzesień w pełni ? coraz więcej tegorocznych maturzystów wraca z wakacji. Część z nich nie zdecydowała jeszcze, gdzie będzie kontynuować edukację.
Ciekawymi ofertami kuszą zarówno uczelnie w największych miastach, jak również szkoły wyższe z regionu. Wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby studiować na jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, jak Logistyka, Rachunkowość i finanse, Bezpieczeństwo wewnętrzne czy Bezpieczeństwo publiczne.

Rekrutacja 

Choć wiele uczelni wciąż jeszcze prowadzi rekrutację, już dziś można powiedzieć, które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem maturzystów. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, do najchętniej wybieranych należała Medycyna i pokrewne kierunki lekarskie, Psychologia, Prawo, Filologie, zwłaszcza angielska, ale także norweska, szwedzka, Sinologia czy Japonistyka. Regularnie – od kilku już lat – powodzeniem cieszą się również Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Logistyka oraz Bezpieczeństwo.

Warto przypomnieć, że część tych najpopularniejszych w tym roku kierunków, proponują również tarnobrzeskie uczelnie wyższe ? nie trzeba więc wyjeżdżać daleko od domu, żeby studiować. Na przykład naukę języka angielskiego oraz języka niemieckiego oferuje Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Absolwenci na zakończenie uzyskują dyplom ukończenia Kolegium oraz dyplom licencjata Uniwersytetu sprawującego opiekę naukową. 

W bieżącym roku nowy kierunek ? Bezpieczeństwo wewnętrzne – otworzyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu, która prowadzi nabór na studia I stopnia, w systemie stacjonarnym. Kilka bardzo popularnych propozycji oferuje Wyższa Szkoła Handlowa w Tarnobrzegu, która kształci studentów m.in. w zakresie Bezpieczeństwa publicznego i ochrony granic, Transportu i logistyki, a także Rachunkowości i finansów.

Mała uczelnia o dużych możliwościach
Wyższa Szkoła Handlowa w Tarnobrzegu to kameralna uczelnia, na której każdego roku rozpoczyna studia kilkudziesięciu studentów na studiach licencjackich, w systemie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W trakcie nauki korzystają oni z przysługujących im stypendiów naukowych oraz socjalnych. Niektórzy otrzymują dzięki nim nawet ponad tysiąc złotych miesięcznie. Czesne za miesiąc nauki w WSH w Tarnobrzegu, wynosi 320 zł brutto. Szkoła umożliwia swoim podopiecznym studiowanie atrakcyjnych kierunków na miejscu, w Tarnobrzegu, a jednocześnie wszyscy zainteresowani studiami za granicą, mogą spróbować swoich sił, w ramach projektu Erasmus.

– Od przeszło dwóch lat współpracujemy z ponad trzydziestoma zaprzyjaźnionymi, zagranicznymi uczelniami ? od położonej na wschodzie kontynentu Turcji, po najbardziej na zachód wysunięte obszary Hiszpanii i Portugalii ? mówi dr Grzegorz Wilk-Jakubowski, dziekan Wydziału Zamiejscowego WSH. ? Przez ten czas kilkudziesięciu naszych studentów wyjechało w ramach projektu Erasmus za granicę, ucząc się na wybranej uczelni przez semestr lub rok.

Możliwość skorzystania z tego programu mają studenci WSH tuż po zakończeniu pierwszego roku studiów. Warto wiedzieć, że wszyscy, którzy przebywają na zagranicznych studiach lub praktykach otrzymują przez cały okres pobytu za granicą dodatkowe stypendium, na pokrycie kosztów utrzymania, które wynosi do ponad dwóch tysięcy złotych  miesięcznie. Z możliwości wyjazdu za granicę z wykładami, korzysta też kadra naukowa Wyższej Szkoły Handlowej, która dzięki nim propaguje osiągnięcia uczelni za granicą oraz poszerza swoją wiedzę o nowe rozwiązania i koncepcje. To, co dodatkowo wyróżnia ten tarnobrzeski ośrodek akademicki, to propozycje dobrze płatnych praktyk zagranicznych, do dowolnego europejskiego miasta. Dzięki nim młodzi ludzie mają szansę nie tylko zarobić, ale też poznać obcą kulturę i zdobyć bezcenne doświadczenie zawodowe.

Info: WSH.
Więcej informacji na www.tarnobrzeg.wsh-kielce.edu.pl/