Można głosować również na weekendzie

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach tzw. budżetu obywatelskiego potrwa do końca września. Aby umożliwić oddane głosu jak największej liczbie tarnobrzeżan – Urząd Miasta Tarnobrzega będzie otwarty także w najbliższą sobotę i niedzielę.

Tarnobrzeżanie głosują na dwadzieścia projektów, zgłoszonych w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Dotyczą one remontów dróg, ale także budowy siłowni na świeżym powietrzu, miejskiej samoobsługowej stacji wypożyczania rowerów i saunowiska nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
Teraz czas na oddawanie głosów ? do czego gorąco zachęcamy wszystkich tarnobrzeżan.

Głosowanie odbywa się w budynku Urzędu Miasta, przy ulicy Mickiewicza 7, sektor B, dawna sala ślubów.
Aby zagłosować, trzeba wpierw pokazać dowód osobisty i odebrać od urzędnika kartę do głosowania. Każdy głosujący może wybrać maksymalnie trzy jego zdaniem najważniejsze inwestycje. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego projektu lub zaznaczy więcej niż trzy projekty, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny.

Głosowanie potrwa do 30 września. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Tarnobrzega, posiadający czynne prawo wyborcze. 

Aby jak największej liczbie tarnobrzeżan umożliwić oddanie głosu Biuro Obsługi Interesanta UM będzie pracować także w najbliższą sobotę i niedzielę, w godzinach 9-13. Serdecznie zapraszam ? mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Przypomnijmy, że przeliczanie głosów i ogłoszenie wyników nastąpi w terminie od 1 do 8 października. Do 15 listopada Prezydent przedłoży  Radzie Miasta projekt budżetu, który będzie zawierał m. in. projekty mieszkańców, które uzyskają największą liczbę głosów.

Info: UM.