Dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zdobyli dwa brązowe medale w rozegranych we Włoszech w Lignano Sabbiadoro w Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.

W turnieju indywidualnym w klasie 9, 15 letnia Karolina Pęk wywalczyła brązowy medal. W grupie pokonała Niemkę Lena Kramm 3:1 (4,-7,6,8), Rosjankę Elena Epishkina 3:0 (7,2,4) a przegrała po zaciętej walce z Turczynką Neslihan Kavas 2:3 (6,-6,6,-6,-7).

Po wyjściu z grupy w półfinale przegrała minimalnie 2:3 (-10, 9, 9, -9, 7) z zawodniczką z Rosji Olgą Gorshkalevą.

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka na wózkach w turnieju indywidualnym w klasie 4 otarli się o medal, obaj byli blisko zdobycia brązowego medalu. Szczególnie Krzysiek, który w 1/8 prowadząc 2:1 z zawodnikiem Shay Siada z Izraela, przegrał ostatecznie 2:3 (-7,7,-6,5,4). Obaj w singlu ostatecznie zdobyli miejsca 5-8.

W walce o awans do strefy medalowej turnieju drużynowego w klasie 4, Polacy Nalepka i Żyłka pokonali Ukrainę i Czechy po 3:0, ulegli Turcji 0:3 i zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej awansowali do strefy medalowej. W półfinale zagrali z drużyną Francuską, której ulegli 0:3. Karolina nie brała udziału w turnieju drużynowym gdyż nie miała partnerek do drużyny z klasy 9 i 10 (z rożnych powodów nie mogły uczestniczyć w ME). Szkoda bo jeszcze jeden medal ?przeleciał nam koło nosa?.

– Były to bardzo udane Mistrzostwa Europy dla naszego klubu, zdobyte dwa medale to kolejne znaczące osiągnięcia naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Jestem szczęśliwy, dumny i bardzo zadowolony z postawy Karoliny, Krzyśka i Maćka. Tarnobrzeg może być dumny z ich osiągnięć i doskonałej promocji naszego regionu, miasta i klubu w świecie. Reprezentacja Polski ogólnie zdobyła 14 medali (8 w turnieju indywidualnym i 6 w turnieju drużynowym).

– W tym roku czekają nas jeszcze dwie duże krajowe imprezy, 22-24 listopada Indywidualne Mistrzostwa Polski w Bielsku Białej (pojedzie 19 zawodników), 29 listopada-1 grudnia Drużynowe Mistrzostwa Polski w Drzonkowie (uda się 2 lub 3 drużyny czteroosobowe).
Jedziemy walczyć o medale i powiększenie naszego dorobku medalowego.
– Przypomnę, że w ciągu 7 lat startów zdobyliśmy ponad 130 medali, w tym 30 medali w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, w 2011 roku zostaliśmy Drużynowym Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski a w 2012 roku zdobyliśmy brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski ?
powiedział Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg