Ile kosztują wakacje z dzieckiem na Ibizie?

Ibiza to wyspa na Morzu Śródziemnym, położona niedaleko Majorki. Należy do Hiszpanii i jest uważana za centrum życia nocnego w regionie. Rzecz jasna na Ibizie znajdziemy setki modnych klubów, dyskotek i miejsc do imprezowania, gdzie przyjeżdżają tłumy młodych ludzi, żądnych wrażeń.

Czy takie miejsce może być celem wakacji całą rodziną? Czy warto jechać z dzieckiem na Ibizę i ile takie wakacje kosztują?

Rodzice z dzieckiem na Ibizie

Ibiza jak najbardziej nadaje się na wakacje wraz z dzieckiem, z uwagi na piękne plaże i łagodnie wpadający do morza brzeg. Wiele plaż ma tu certyfikat Błękitnej Flagi, który wskazuje na ich czystość i bezpieczeństwo przebywających na nich plażowiczów. Zagraniczne wakacje z dzieckiem na Ibizie mogą być naprawdę bardzo udane, choć z pozoru wydaje się, że gwarna i imprezowa wyspa nie jest bynajmniej przeznaczona dla dzieci. To tylko stereotyp, zresztą bardzo krzywdzący Ibizę, a zwłaszcza tamtejszych hotelarzy czy restauratorów. Na Ibizie można jechać z dzieckiem, zwłaszcza poza sezonem imprezowym, którego szczyt przypada na lipiec i sierpień. Wtedy na wyspie jest naprawdę mnóstwo osób i trudno w takich warunkach wypoczywać. Zdecydowana większość imprez odbywa się w stolicy wyspy, dlatego szukając zakwaterowania najlepiej wybrać bardziej ustronne miejsce, w spokojnej części wyspy. Ibizy nie można utożsamiać wyłącznie z imprezami. Po zmierzchu rzeczywiście wiele kurortów zaczyna żyć zupełnie inaczej, ale za dnia Ibiza jawi się jak typowa, śródziemnomorska wyspa, z pięknymi plażami i urokliwymi zatoczkami. Warto zobaczyć m.in. jaskinię Can Marca Cave w San Miguel, zwiedzić stare miasto Dal Villa, czy zachwycić się widokami na krętych, górskich drogach Cala d`Hort.

Ile kosztuje wyjazd na Ibizę?

Zakładając, że na Ibizę lecą rodzice z 5-letnim dzieckiem i chcą się wybrać na wakacje w formule wyżywienia All Inclusive (wszystko w cenie), za tygodniowy pobyt na wyspie w Es Canar wraz z przelotem z Warszawy i transferami na miejscu zapłacą minimum 1830 zł za osobę, czyli łącznie prawie 5,5 tys. zł, lecąc na Ibizę już 8 maja 2019 roku do hotelu 3-gwiazdkowego. Jeśli jednak rodzina z jednym dzieckiem będzie chciała się wybrać na Ibizę w ścisłym sezonie, to w terminie od 26 czerwca do 3 lipca 2019 roku za ten sam 3-gwiazdkowy hotel za całą rezerwację zapłaci ponad 2,1 tys. zł więcej. W opcji z samymi śniadaniami w hotelu 2-gwiazdkowym ta sama rodzina w terminie od 3 do 10 lipca 2019 roku za wakacje na Ibizie zapłaci ponad 7 tys. zł. Dlatego zarówno z uwagi na tłumy turystów na Ibizie, jak i na ceny wyjazdów turystycznych, najlepiej na wakacje wybrać się w maju czy z początkiem czerwca, albo we wrześniu.

Nie zapominajmy o ubezpieczeniu

Kiedy zarezerwowaliśmy już wyjazd wakacyjny na Ibizę, powinniśmy zastanowić się nad kwestiami bezpieczeństwa. To kraj europejski, dlatego działać będzie podstawowa ochrona zdrowotna w ramach karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę wyrobimy w każdym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia bezpłatnie, dlatego warto się w nią zaopatrzyć. Kartę wydaje NFZ dla osób ubezpieczonych, w tym dla dzieci. Zapewnia ona możliwość skorzystania z podstawowych świadczeń opieki zdrowotnej w krajach europejskich, w nagłych chwilach – zachorowania lub wypadku. W Hiszpanii, a więc i również na Ibizie, publiczna opieka zdrowotna jest bezpłatna w podstawowym zakresie, a dokument EKUZ honorowany jest w publicznych placówkach zdrowia. W prywatnych klinikach za wizytę i zabiegi trzeba zapłacić z własnej kieszeni, gdy koszt standardowej wizyty to około 100 euro, a doba pobytu w klinice w ramach hospitalizacji, bez badań, to koszt 180 euro. Nie trzeba się jednak narażać na ponoszenie takich kosztów, o ile zadbamy o zakup ubezpieczenia. Ibiza z dzieckiem to także sposób na odpoczynek, sprawdź informacje na www.polisaturystyczna.pl i dowiedz się, jak ubezpieczyć całą rodzinę na czas urlopu.

Ubezpieczenia turystyczne na wakacje w europejskim kraju być może nie są obowiązkowe – z resztą żadna taka polisa nie jest wymagana, ale pozwoli na pokrycie wszelkich kosztów ewentualnego leczenia, ratownictwa, czy zadośćuczynienie za zniszczenie lub zagubienie bagażu. Na wskazanej stronie internetowej można wyliczyć, ile minimalnie za 3-osobową rodzinę trzeba zapłacić, chcąc się ubezpieczyć. Będzie to kwota minimum 51,74 zł, co w porównaniu z łącznym kosztem wycieczki na Ibizę na tydzień nie jest wygórowaną sumą – to mniej więcej 1 proc. ceny wyjazdu turystycznego. W zamian ubezpieczeni otrzymują polisę na koszty leczenia z sumą gwarancyjną 43 070 zł oraz NNW na kwotę 8 614 zł. Do tego przypisane jest ubezpieczenie bagażu do kwoty 861 zł czy ubezpieczenie stomatologiczne do kwoty 250 euro. Takie ubezpieczenie zapewnia AXA Ubezpieczenia dla turystów wybierających się do Hiszpanii na pobyt wypoczynkowy połączony ze zwiedzaniem.

Materiał partnera

You May Also Like