Po nutach do Niepodległej w Baranowie

Wokaliści, instrumentaliści, tancerze, aktorzy i zaproszeni goście w niedzielę wspólnie świętować będą 100-lecie niepodległości w Baranowie Sandomierskim. Wydarzenie połączone zostanie z uroczystym otwarciem wyremontowanej sali widowiskowej MGOK-u.

W Baranowie Sandomierskim uroczystości Święta Niepodległości rozpocznie msza święta w tutejszym kościele o godz. 9.00, a po niej na rynku odbędzie się Apel Pamięci połączony z odsłonięciem pamiątkowej tablicy na budynku Urzędu Miasta i Gminy. Druga część obchodów zaplanowana została na wieczór. O godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się patriotyczna gala pt. „Po nutach do Niepodległej”. Poprzedzi ją oficjalne otwarcie wyremontowanej sali widowiskowej ośrodka.

W koncercie wystąpi około stu artystów – mieszkańców gminy, ale także zaproszonych gości z sąsiednich miejscowości. Są to nauczyciele, wokaliści, muzycy, tancerze, ale także rękodzielnicy, plastycy, animatorzy kultury, wolontariusze – uczniowie i seniorzy.

– Koncert ten będzie muzyczną opowieścią o Polsce i patriotyzmie, o tym, co decyduje, o naszej tożsamości ? mówi dyrektor MGOK-u Renata Domka. – Spojrzymy na patriotyzm przez pryzmat codziennego życia. Poprzez ciekawy repertuar i słowo – czasem kontrowersyjne – spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: co to znaczy być Polakiem i co dla nas znaczy niepodległość.

Jak zapewniają organizatorzy, repertuar jest oryginalny, usłyszymy niewiele typowo patriotycznych utworów. Będzie za to np. hip hop, rock, piosenka autorska. Wszystkie utwory usłyszymy w nowych, zaskakujących aranżacjach. Kilka piosenek powstało specjalnie z myślą o tym koncercie i w niedzielę będą mieć swoją premierę. Powstała autorska scenografia oraz choreografia. Koncert poprzedził cykl warsztatów rękodzielniczych, podczas których powstały elementy scenografii oraz zajęcia muzyczno-taneczne.

Koncert „Po nutach Niepodległej” jest zwieńczeniem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Tor Rozwoju. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu „Niepodległa: wczoraj dzisiaj jutro”. Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wejściówki, które można osobiście odebrać z biblioteki w Baranowie Sandomierskim.

rd

You May Also Like