Charytatywny koncert GOod News Group

18 listopada o godzinie 18:00 w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza na osiedlu Mokrzyszów odbędzie się charytatywny koncert muzyki Gospel w wykonaniu GOod News Group. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie.


Jest to kolejna inicjatywa mieszkańców osiedla Mokrzyszów, współorganizowana przez Centrum Edukacji i Agencję Artystyczną POSITIVE, Stowarzyszenie „Mokrzyszów”, Dom Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie oraz Parafię p/w Chrystusa Dobrego Pasterza- na czele z Księdzem Proboszczem, Wojciechem Adamczykiem.

Miejsce koncertu nie jest przypadkowe, ponieważ Kościół – Parafia p/w Chrystusa Dobrego Pasterza i Dom Pomoc Społecznej, są ze sobą nierozerwalnie połączone nie tylko duchowo, ale również poprzez lata współpracy i wspólnych doświadczeń, również w zakresie niesienia pomocy. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego ww. świątynia została wybrana na miejsce tego wydarzenia. Koncert Good News Group, to piosenki o tematyce religijnej w niecodziennej formie i aranżacji wpisującej się w styl jakim jest Gospel.

Grupa „GOoD News” powstała w Kielcach w listopadzie 2009 roku. Jej istnienie zapoczątkowały Warsztaty Gospel w Łodzi. Na przestrzeni kilku lat chór rósł w siłę i zdobywał doświadczenie podczas wielu koncertów w ośrodkach kulturalnych i kościołach. Wykonywane przez nich pieśni gospel, to dynamiczne utwory pełne treści i ducha. Członkami chóru są zarówno licealiści, studenci i osoby pracujące na co dzień zajmujący się swoimi pasjami, zainteresowaniami, których połączyła chęć niesienia dobrej nowiny – „GOod News”.

Planowany na niedzielę 18 listopada 2018r. charytatywny koncert to więc propozycja nie tylko dla sympatyków pieśni o tematyce religijnej, ale również niesamowite wydarzenie kulturalne dla tych wszystkich, którzy cenią sobie improwizacje, aranżacje oraz formy muzyczne na wysokim poziomie artystycznym.

Ponadto w programie:
– koncert zespołu Ks. Michała Wrony „Odnów Mnie” – godz 17:00
– wystawa prac mieszkańców DPS
– galeria sztuki
– galeria wypieków

Koncert objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

You May Also Like

Comments are closed.