W Baranowie S. będą rapować o Wyklętych

Tadek Firma Solo i młodzi raperzy wystąpią w baranowskim MGOK-u. 3 marca odbędzie się koncert patriotyczny ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Wyjątkowe będą w tym roku obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Baranów Sandomierski. Tutejszy ośrodek kultury zaprasza bowiem na patriotyczny koncert hiphopowy. Wystąpi w nim Tadek Firma Solo. Raper zaprezentuje swoje utwory poświęcone historii Polski i ważnym postaciom powojennego podziemia antykomunistycznego. Koncert poprzedzi występ młodych artystów z terenu gminy: Spooky Wooky Wooky (Kacper Smykla) i Helek (Jakub Chwałek). Obaj przygotowali specjalnie na ten koncert własne utwory o tematyce patriotycznej.

Tadek Firma Solo to projekt Tadeusza Polkowskiego, który ma już na swoim koncie spory dorobek muzyczny. Znany jest z występów zespole hiphopowym Firma, a od kilku lat prowadzi działalność solową. W swojej twórczości skupia się przede wszystkim na historii Polski, opowiada o żołnierzach Armii Krajowej, zbrojnym podziemiu antykomunistycznym, akcji Burza i innych wydarzeniach. Swoje utwory poświęcił m.in. „Ince”, generałowi „Nilowi”, czy rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Takiej patriotycznej tematyce poświęcił swoje płyty „Niewygodna prawda”, „Niewygodna prawda II. Burza 2014” i „Ostatni rozkaz”. Współpracuje z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zasiada w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”. W 2015 r. został wyróżniony nagrodą „Świadek Historii”, przyznaną przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną. Przy okazji koncertu będzie można kupić płyty, gadżety i publikacje, czy otrzymać autograf artysty.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim w niedzielę 3 marca o godz. 18.00. Wstęp wolny.

rd

You May Also Like