Terytorialsi z Podkarpacia najlepsi w biegach przełajowych WOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” osiągnęli kolejny sukces i stanęli na najwyższym stopni podium w zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

W ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w dniach 16 – 17 marca br. na terenie 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się II zawody o puchar dowódcy WOT w biegach przełajowych. Ceremonię otwarcia mistrzostw przeprowadzono piękną paradą piętnastu zespołów na płycie głównej stadionu „ZAWISZA” w Bydgoszczy. Następnie od godz. 10.00 wystartowały pierwsze grupy biegów indywidualnych kobiet i mężczyzn na dystansach 3 i 8 km.

17 marca organizatorzy przygotowali trasy biegowe do startów sztafet: kobiet na dystansie 4 x 1000 m i mężczyzn 4 x 1000 m oraz 4 x 2000 m. Trudne grząskie podłoże oraz zróżnicowanie terenu nie powstrzymało podkarpackich Terytorialsów przed odniesieniem zwycięstwa. Najlepiej zaprezentowały się nasze sztafety. Kobiety w sztafecie 4 x 1000 m zwyciężyły swoją konkurencję a mężczyźni zdobyli drugie miejsce w biegu 4 x 1000 m i czwarte w 4 x 2000 m. Indywidualnie na dystansie 3000 m najlepiej pobiegł szer. Mariusz MIERZWA z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko, który wygrał w swojej kategorii M35.


Zespół podkarpackiej brygady reprezentowało 18 zawodników w tym 4 kobiety. Zostali oni wyselekcjonowani w wyniku przeprowadzonych zawodów na szczeblu 3. PBOT. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego aby stanąć na najwyższym stopniu podium w Bydgoszczy. Szczere GRATULACJE dla podkarpackich Terytorialsów.
Nasi żołnierze nie schodzą z podium nowopowstałego piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Nie tak dawno 10 marca br. zdobyli wicemistrzostwo WOT w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w stolicy Podlasia.


Żołnierze 3. PBOT oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas na podnoszenie sprawności fizycznej. Realizując swoje hobby, uprawiają różne dyscypliny sportowe, jednocześnie uczestnicząc w organizowanych turniejach czy zawodach sportowych na różnych szczeblach pionów wojskowych. Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach „Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.

Link do wyników zawodów: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/zawody-wot#0_AAB729

Zdjęcia: DWOT

You May Also Like