Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg drugi w turnieju w Czechach

W Czechach w Hodoninie odbył się turniej międzynarodowy Środkowoeuropejska Liga tenisa stołowego zawodników na wózkach Middleeurope League 2019 in Wheelchaire Table Tennis.
W zawodach tych uczestniczyło 45 zawodników z Czech, Słowacji, Austrii i Polski.

Nasz kraj i klub IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentowali Maciej Nalepka, Janusz Chamot i Piotr Sokalski. Jak co roku zawodnicy rywalizowali w turnieju drużynowym i indywidualnie.
W turnieju indywidualnym świetnie spisał się Maciej Nalepka, który wywalczył 2 miejsce. Zwycięzcą turnieju został Austriak Egon Kramminger, z którym Maciek po zaciętej i wyrównanej walce przegrał 2:3.
Trzecie miejsce zajął Słowak Boris Travnícek.
Brawo gratulacje.

Już od 6 kwietnia w Wiśle rozpoczyna się rywalizacja o medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych, w których wystąpią cztery drużyny z IKS-u.
W klasie 1-5 wózki dwie ekipy Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka oraz Janusz Chamot/Piotr Sokalski, w klasie 9 para Paweł Mazuryk/Mariusz Matejek
i w klasie 10 trzyosobowa drużyna Paweł Włodyka/Antoni Biedziuk/Dawid Sowa.

Piątą drużynę z klasy 11 Jerzy Zajdel/ Paweł Demkowicz zmuszeni byliśmy wycofać z zawodów ze względu na kontuzję Pawła.
W tym samym czasie w Radomiu Janusz Malarz będzie walczył w 8 Grand Prix Polski Weteranów w kat. 75+.