Warsztaty z Borysewiczem w Baranowie Sandomierskim

Gitarzysta legendarnej grupy Lady Pank Jan Borysewicz i najlepsi muzycy w Polsce przyjadą do baranowskiego ośrodka kultury na warsztaty z młodymi mieszkańcami. Będą uczyć i zagrają wspólny koncert.

Rozpoczął się nabór uczestników do projektu „BO warto grać!”, który realizuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim. 24 i 25 kwietnia odbędą się warsztaty gry na instrumentach, które poprowadzą znakomici muzycy: Jan Borysewicz – gitara, Michał Grott – bas, Radosław Owczarz – perkusja, Wojciech Olszak – produkcja muzyczna. Udział jest bezpłatny.

Zajęcia przeznaczone są głównie dla dzieci i młodzieży (mają pierwszeństwo przy naborze) zaawansowanych w grze na instrumentach, ale mogą w nich także wziąć udział dorośli. Nabór trwa do 19 kwietnia. Zgłoszenia tylko elektroniczne należy wysyłać na adres: zgloszenia.mgok@gmail.com. Karta zgłoszenia jest do pobrania na stronie ośrodka www.kulturalia.pl.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli szkolić technikę gry, ale nie tylko. Prowadzący wiele uwagi poświęcają tajnikom komponowania (jak stworzyć ponadczasowy hit!), poszukiwaniom własnej drogi artystycznej, udzielą porad dotyczących gry w zespole, organizacji prób i samego koncertu, a także poruszania się w świecie muzyki w kraju i za granicą.

Poza niespotykaną możliwością szlifowania swojego talentu pod okiem wybitnych muzyków, będzie także można wziąć udział w koncercie zespołu JAN BO, który odbędzie się 24 kwietniaw sali widowiskowej MGOK-u. Najlepsi uczestnicy zostaną zaproszeni na scenę i zagrają razem z grupą. Koncert będzie bezpłatny, ale obowiązują wejściówki, które można dostać w bibliotece w MGOK-u.

Projekt „BO warto grać!” jest unikalny w skali kraju. Podobny odbył się tylko raz. Jest to efekt współpracy ośrodka z Fundacją Akademia Jana Borysewicza. Jak podkreśla jej twórca „celem jest wykorzystanie muzyki dla rozwoju osobistego, umocnienia wiary w siebie, a także zwiększenia świadomości i wrażliwości muzycznej.”

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kim są instruktorzy?

Jan Borysewicz – wokalista, gitarzysta, multiinstrumentalista, kompozytor, a także autor tekstów piosenek; lider i współzałożyciel zespołu Lady Pank. Autor solowego projektu JAN BO. Jeden z najlepszych polskich gitarzystów. Twórca Fundacji Akademii Jana Borysewicza, prowadzącej działalność edukacyjną, w ramach której zostaną zrealizowane warsztaty w Baranowie Sandomierskim.

Michał Grott – polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, uczeń Wojtka Pilichowskiego. Pracował z takimi muzykami jak: Nathan East, Billy Sheehan (Mr. Big), Tommy Aldridge (Ozzy Osbourne/Whitesnake), Derrick Mckenzie (Jamiroguai). Obecnie współpracuje z: Edytą Bartosiewicz, Margaret (kierownik muzyczny), Blue Cafe, Natalią Kukulską, Robertem Janowskim, In-Grid, Velvet.

Radosław Owczarz – perkusista sesyjny oraz koncertowy. Jeden z najbardziej uznanych perkusistów w Polsce. Współpracuje z takimi osobami jak: Patrycja Markowska, Edyta Bartosiewicz czy Kasia Kowalska. Od 2016 r. związany z projektem JAN BO.

Wojciech Olszak – producent muzyczny, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, pianista, klawiszowiec i realizator dźwięku. Współpracuje w składach koncertowych Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej, Kasi Kowalskiej oraz Lady Pank.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Telewizja Lokalna TVL, ITV Wisła, Echo Dnia, NadWisłą24.pl, Super Nowości, Radio Leliwa, Tygodnik Nadwiślański.

You May Also Like