Zapraszamy na VI piknik rodzinny

Bezpłatne dmuchańce dla dzieci, harcerskie zabawy, ścianka wspinaczkowa, fotobudka, pokaz iluzjonisty, loteria fantowa, strzelanie z łuku, koncerty, stoiska edukacyjne i mnóstwo świetnej zabawy czeka na tych wszystkich, którzy już w najbliższą niedzielę, 19 maja, wybiorą się na VI piknik rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze. Piknik tradycyjnie odbędzie się na terenach rekreacyjnych byłego Gimnazjum nr 2. Początek o godz. 13:30.

Będzie to już szósta edycja pikniku rodzinnego, podczas którego promowana jest idea rodzicielstwa zastępczego. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w dalszym ciągu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, w tym także na rodziny zastępcze zawodowe.

Jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. Będą bezpłatne urządzenia dmuchane, a tarnobrzescy harcerze przygotują zabawy dla najmłodszych. Będzie także obóz szlachecki, stoisko edukacyjne przygotowane przez uczniów I SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego. O dobrą zabawę i przepyszne gofry zadbają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Budowlanka”, a także Klub Fitneska. Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć policyjny radiowóz, wóz strażacki, a wiedzę z bezpieczeństwa ruchu drogowego sprawdzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. O odrobinę magii podczas pikniku zadba iluzjonista. Nie zabraknie także loterii fantowej, w której każdy los wygrywa. Będzie można także zrobić sobie wyjątkowe piknikowe zdjęcie w wesołej fotobudce. Dla strudzonych piknikowiczów czekać będzie także coś na wzmocnienie, czyli kiełbaska z grilla, pyszne słodkości, napoje czy wata cukrowa.

Podczas pikniku prowadzona będzie zbiórka na leczenie Adrianka Wruchy, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. https://www.siepomaga.pl/adrianek

Organizatorem pikniku jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

Współorganizatorami są: Tarnobrzeski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie”.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega.

You May Also Like