Legalny bukmacher – po czym go poznasz?

Zakłady bukmacherskie to świetna zabawa, która dostarcza zarówno dodatkowych emocji, jak i może skutkować zasileniem naszego konta bankowego. Zanim jednak zdecydujemy się grać z konkretnym operatorem, powinniśmy sprawdzić, czy działa on legalnie i czy jest godny naszego zaufania.

Dzięki takiej ostrożności ułatwimy sobie życie i nie będziemy ryzykować późniejszych nieprzyjemności, np. w kwestii niezapłaconych podatków. Co zatem pozwala bukmacherowi na legalne prowadzenie działalności, jak to sprawdzić i czym się kierować podczas wyboru platformy, na której będziemy chcieli zacząć obstawiać pierwsze zakłady?

1. Po czym poznać legalnego bukmachera?

2. Dlaczego warto grać u legalnych operatorów?

3. Co jeszcze mogą nam zaoferować?

Po czym poznać legalnego bukmachera?

Najważniejszym dokumentem, jaki musi posiadać operator podający się za legalnie działającego na terenie Polski jest odpowiednie zezwolenie na świadczenie zakładów wzajemnych, wydawane przez Ministra Finansów. Bez tego żaden bukmacher nie jest w stanie zgodnie z prawem operować w naszym kraju. Drugą ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest transparentność danych – nie powinniśmy mieć żadnych problemów, aby znaleźć tę informację na stronie firmy, a także aby odszukać jej dane w rejestrze przedsiębiorców. Jeżeli więc nie możemy doszukać się na platformie takich informacji, lepiej odpuścić grę u tego operatora.

Dlaczego warto grać u legalnych operatorów?

Legalny bukmacher to przede wszystkim jasne warunki podatkowe. Każda wygrana, jaką zdobędziemy przy okazji zakładów, musi być odpowiednio opodatkowana – w innym przypadku możemy mieć nieprzyjemności ze strony Urzędu Skarbowego. Jeżeli platforma, na którą się zdecydowaliśmy, działa legalnie, przede wszystkim poinformuje nas o tym, że taki obowiązek podatkowy istnieje. Najczęściej operatorzy po prostu potrącają część wygranej i regulują podatek za graczy, jednak może to równie dobrze leżeć po naszej stronie – wszystko zależy od regulaminu korzystania z usługi danego bukmachera.

Co jeszcze mogą nam zaoferować?

Ponieważ rynek graczy jest bardzo duży, bukmacherzy muszą ostro konkurować, aby ściągnąć potencjalnych chętnych właśnie do siebie. Z tego powodu na właściwie każdej platformie możemy liczyć na bonusy powitalne, kupony, darmowe zakłady czy dodatki dla stałych, wiernych klientów. Z tego powodu warto jest mieć kilka kont na różnych platformach – wtedy jesteśmy w stanie skorzystać z większej ilości dodatków i atrakcji, a także dodatkowo na tym zarobić.

Materiał Partnera