W oczekiwaniu na falę kulminacyjną

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnobrzegu pełni całodobowy dyżur. Na bieżąco prowadzony jest monitoring stanu wód w rzekach. Aktualna prognoza poziomu maksymalnego na wodowskazie Sandomierz na rzece Wiśle wynosi 700 cm.

W stosunku do dnia wczorajszego (24.05.2019 r.), jest to prognoza wyższa o 35 cm. Fala kulminacyjna spodziewana jest w Tarnobrzegu w niedzielę (26.05.2019 r.) ok. godziny 10.00.

Dziś dokonano kolejnego objazdu newralgicznych miejsc. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek,  zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski i Komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora byli w Koćmierzowie (woj. świętokrzyskie), w miejscu budowy przepompowni. Byli także na osiedlu Sobów, gdzie prowadzony jest przerzut wody ze starej Mokrzyszówki w międzywale rzeki Trześniówki. Tam prowadzony były również działania mające na celu doszczelnienie śluz wałowych przy pomocy worków z piaskiem. Kolejnym miejscem było osiedle Nagnajów, gdzie także prowadzony jest przerzut wody w międzywale rzeki Wisły z uwagi na zamknięcie śluz wałowych.
Zaangażowane służby miejskie pozostają w stałym kontakcie i na bieżąco monitorują sytuację.

W godzinach wieczornych Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart i Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec zapoznawali się z sytuacją w Tarnobrzegu. Krótkie spotkanie z Prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem miało miejsce przy przeprawie promowej w Tarnobrzegu.

Info/fot. UM