VIII Półmaraton i Ćwierćmaraton dookoła Jeziora Tarnobrzeskiego

W dniu 16 czerwca 2019 roku odbędzie się nad Jeziorem Tarnobrzeskim VIII Półmaraton i Ćwierćmaraton dookoła Jeziora Tarnobrzeskiego. Organizatorem jest MOSiR w Tarnobrzegu.

Impreza odbywać się będzie w godzinach:

6.00- 9.00 – przygotowanie miasteczka sportowego, wyznaczenie i zabezpieczenie tras, przygotowanie parkingów dla przyjeżdżających zawodników i gości przyjeżdżających nad jezioro.

9.00 – 11.30 – Płónaraton i Ćwierćmaraton – pokonywanie trasy wokół jeziora przez zawodników zgłoszonych do półmaratonu – dwa okrążenia i ćwierćmaratonu – jedno okrążenie.

11.30 – 13.00 – podsumawanie imprezy, wręczenie nagród, poczęstunek gorący, wykonanie prac porządkowych i demontaż miasteczka sportowego.

W związku z imprezą odbyła się odprawa z służbami mundurowymi: Policja, OSP, Straż Miejska oraz RDM i służba zdrowia. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem pod kątem z ruchu drogowego – wjazd i wyjazd samochodów prywatnych podczas imprezy, zabezpieczenia medycznego na trasie biegu oraz omówiono działania, które będą podjęte w związku z przygotowaniem technicznym trasy. Utrudnienia w komunikacji samochodowej nad jeziorem mogą pojawić się w godzinach od 9.00 do 11.30.