Kilometry dla dzieci – 1060 km z Tarnobrzega do Rijeki

W dniach od 22 do 24 lipca 2019 roku ośmiu kolarzy przejedzie dystans wynoszący 1060 km, z Tarnobrzega do chorwackiej Rijeki. Pokonają dwa pasma górskie, wspinając się w pionie prawie 12 000 m. Dystans przejadą w trzy dni, jadąc niemal non-stop, zatrzymując się dwukrotnie na sen. Akcja polega na sprzedaży kilometrów trasy, z której zebrane pieniądze w 100% przeznaczone zostaną na dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.

Wszelkie darowizny przekazane na cel akcji przeznaczone zostaną na wsparcie młodych osób z Domu Dziecka w Skopaniu, które opuszczając Dom wkroczą w dorosły świat. Pragniemy opłacić im specjalistyczne kursy, dzięki którym bez obaw będą mogli realizować swoje kariery zawodowe.

„Kilometry dla dzieci” to coroczna akcja charytatywna, podczas której, jako miłośnicy rowerów szosowych, pokonujemy olbrzymie dystanse, zbierając w ten sposób darowizny dla dzieci. Dla nas, kolarzy, to pokonywanie własnych słabości. W ten sposób inspirujemy innych do aktywności i stawiania sobie wysokich celów. Natomiast dla dzieci to większa szansa na lepszą przyszłość – mówi Robert Chrząstek.

W niedzielę 21 lipca, o godz. 10.00, wyruszyli w honorowy start z grupą lokalnych kolarzy, żegnając się w ten sposób, ponieważ faktyczny start zaplanowano w poniedziałek o 4.00 rano z Domu Dziecka w Skopaniu.

Więcej o akcji na stronie internetowej:
http://kmdladzieci.tbg.net.pl
oraz na fanpageu:
http://www.facebook.com/Kmdladzieci/