Meble do nowoczesnej restauracji – na co zwrócić uwagę?

Meble do nowoczesnej restauracji, niezależnie czy będzie ona utrzymana w bardziej klasycznej, minimalistycznej tonacji czy też wersji ekstrawaganckiej lub glamour powinny oprócz najwyższej estetyki powinny spełniać przede wszystkim jedno kryterium. Powinny być wygodne i solidne. Ważna jest również ich ustawność i dostosowanie możliwości do różnej kubatury lokalu.

  1. Meble równie ważne jak jedzenie
  2. Na co zwracać uwagę, wybierając meble?

Meble równie ważne jak jedzenie

Prowadzenie z sukcesem nowoczesnej restauracji nie jest prostym zadaniem. Szczególnie w większych miejscowościach, gdzie ludzie mają duży wybór lokali gastronomicznych, do sukcesu restauracji nie wystarczy jedynie dobra kuchnia. Meble do nowoczesnej restauracji oraz jej dekoracja, sposób zaangażowania przestrzeni, meble do food court, kwiaty, naczynia – te wszystkie elementy mają ogromne znaczenie w budowaniu klimatu miejsca, który w dużej mierze odpowiada za sukces restauracji. Nic dziwnego więc, że włoskie meble PEDRALI oraz marki takie jak METALMOBIL zyskują coraz większą popularność. Ambitni restauratorzy zdają sobie sprawę, że dzisiaj rynek wymaga, aby restauracja w równie dużej mierze uwodziła jedzeniem, jak i klimatem samego miejsca.

Na co zwracać uwagę, wybierając meble?

Meble do miejsc publicznych są szczególnym rodzajem wyposażenia. Oczekuje się bowiem, że będą jednocześnie spełniać co najmniej kilka warunków.  Po pierwsze, muszą być wygodne, nie ma możliwości, aby wywoływały dyskomfort wśród gości restauracji. Po drugie, powinny charakterem odpowiadać stylistyce miejsca. Jeśli ktoś szuka nowoczesnych mebli o ciekawym wzornictwie powinien odwiedzić sklep DOMINOVA, który zajmuje się dystrybują oryginalnych włoskich mebli o niebanalnych wzorach. Po trzecie w końcu, meble te muszą być praktyczne. I to z reguły największy problem. Bo jak postawić na wysoką estetykę, która jednocześnie będzie odporna na częste zabrudzenia, obicia, uderzenia? Kluczowe są tutaj przede wszystkim mądrze dobrane i trwałe materiały – chromowana stal malowana proszkowo, metal, wysokiej jakości drewno i trwałe, odporne na częste czyszczenie tkaniny. Meble do restauracji METALMOBIL spełniają te wymagania, a przy tym wyróżniają się na tle innych propozycji do wyposażenia gastronomii wyjątkowym designem, tak w przypadku mebli do restauracji, jak i strefy food court. Bardzo ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy estetyką a jakością i wytrzymałością mebli. Warto pamiętać, że mają one służyć wielu gościom przez wiele miesięcy.

Materiał partnera