Powstaje program o Jeziorze Tarnobrzeskim

Reporterzy magazynu „Kwartet” gościli w Tarnobrzegu. Dziennikarzy TVP Rzeszów interesują atrakcje turystyczne, zabytki, regionalne ciekawostki, oryginalni artyści i rzemieślnicy. We wrześniowej edycji programu telewidzowie obejrzą materiał poświęcony atrakcjom, które czekają na turystów odwiedzających Jezioro Tarnobrzeskie.

„Kwartet” to magazyn krajów Czwórki Wyszehradzkiej czyli Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Program ukazuje się od 19 lat i został wyróżniony specjalną nagrodą ministrów kultury Czwórki Wyszehradzkiej. Dziennikarze zdecydowali się odwiedzić Tarnobrzeg i zaprezentować telewidzom Jezioro Tarnobrzeskie, bo to miejsce niezwykle urokliwe, który warto promować i pokazać naszym sąsiadom.

– Jezioro Tarnobrzeskie to prawie 500 hektarów wody. To jedno z najczystszych jezior w kraju. Mocne wrażenia gwarantuje najdłuższa w kraju tyrolka – zjazd linowy o 520 metrach długości. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim działa stanica wodniacka, kompleks wypoczynkowy – Marina Tarnobrzeg. Jest tu także tymczasowa baza nurkowa. To wszystko pokazaliśmy dziennikarzom magazynu „Kwartet” – mówi Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. I dodaje, że od czasu otwarcia akwenu, infrastruktura wokół jeziora z każdym rokiem jest systematycznie uzupełniana.

Program „Kwartet” emitowany jest w całej Polsce. Ukazuje się raz w miesiącu w TVP Regionalna. Emisja programu promującego Jezioro Tarnobrzeskie planowana jest na wrzesień 2019 r.

info/fot: UM

You May Also Like