Mural Fundacji DKMS na budynku MOSiR

Za każdym Dawcą faktycznym kryją się historie dwóch osób – Dawcy potencjalnego, który zadeklarował chęć pomocy, rejestrując się do bazy Fundacji DKMS i Pacjenta, który tej pomocy potrzebował. Od początku działalności Fundacji DKMS w Polsce 7024 osoby oddało szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste, dając innej – często nieznajomej i anonimowej – osobie szansę na życie.

Co ich wszystkich łączy? #niesamowiteuczucie, jakim jest podzielenie się z drugą osobą cząstką siebie.  W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie” w trzech miastach Polski powstały kolorowe murale, a 31 sierpnia kolejny mural pojawi się w Tarnobrzegu na ścianie budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na świecie zarejestrowanych jest ponad 35 mln potencjalnych Dawców szpiku, a w bazie Fundacji DKMS w Polsce – ponad 1,5 mln. Tygodniowo około 20 Dawców z bazy Fundacji DKMS oddaje krwiotwórcze komórki macierzyste, dając chorym na nowotwory krwi szansę na wyzdrowienie. 7024 Dawców pomimo różnego stylu życia, odmiennych pasji i wykonywanych profesji łączy coś wyjątkowego – zostali Dawcami faktycznymi i doświadczyli, że to  #NiesamowiteUczucie uratować komuś życie.

Tarnobrzeski mural powstał dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Dyrektora MOSiR oraz lokalnego inicjatora akcji rejestracji – Pana Piotra Błaszkiewicza ze Stowarzyszenia SPBS. Mural namalowany jest na elewacji budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu.

Mural, które powstał w Tarnobrzegu ma zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć na tle kolorowych rysunków oraz do udostępniania ich w mediach społecznościowych, żeby w ten sposób promować ideę walki z nowotworami krwi i pokazywać solidarność z chorymi.

info/fot: UM