Spotkanie z Mają Komorowską na Zamku Dzikowskim

10 października o godz. 17:00 odbędzie się w MHMT spotkanie poetyckie z Mają Komorowską. Spotkanie jest częścią seminarium organizowanego przez Teatr Wyobraźni. Wstęp wolny.

Maja Komorowska w roku 2017 obchodziła swoje 80 urodziny Książka „Pytania, które się nie kończą” to niejako podsumowanie kariery, ale też istotne przemyślenia aktorki na temat swojej pracy artystycznej. Zapraszamy na spotkanie, które będzie opowieścią o teatrze, budowie roli, pracy z wielkimi artystami, ale też z młodzieżą. Przede wszystkim będzie to spotkanie z niezwykła artystką i wyjątkowym człowiekiem.

Spotkanie to swoista rozmowa aktorki z publicznością połączona z prezentacją poezji. W czasie wieczoru usłyszymy m.in. wiersze Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Urszuli Kozioł, autorów niezwykle ważnych nie tylko dla artystki, ale i dla wielu z nas.Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowy czas pełen refleksji, wzruszeń i radości.

Seminarium podejmuje dwa problemy.
Pierwszy to możliwości wykorzystania słuchowisk radiowych w codziennej praktyce dydaktycznej oraz możliwości wykorzystania słuchowisk w edukacji kulturowej. Drugi to sposoby współpracy szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych w celu wypracowania modelu nowoczesnej edukacji kulturowej, przystającej do wyzwań XXI wieku. Seminarium dopełnią spotkania z aktorkami związanymi z Teatrem Polskiego Radia profesor Mają Komorowską i Marzeną Trybałą. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania jest słowo, podstawowe tworzywo słuchowisk, ale też źródło wiedzy i narzędzie komunikacji.

Seminarium jest skierowane przede wszystkim do animatorów kultury i nauczycieli: historii, języka polskiego, wiedzy o kulturze, edukacji wczesnoszkolnej, jak również nauczycieli innych przedmiotów, zainteresowanych tematem edukacji kulturowej i pozaszkolnych form edukacji.

Głównym celem seminarium jest teoretyczne (wykłady) i praktyczne (warsztaty) przybliżenie i przepracowanie metod zastosowania słuchowiska radiowego podczas lekcji w szkole lub warsztatów pozaszkolnych oraz podniesienie poziomu współpracy między szkołami, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi.Więcej informacji na stronie fundacji www.teatrwyobrazni.pl


You May Also Like