Muzeum Historyczne za pół ceny

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega dołączyło ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Oznacza to, że listopadowy weekend od 22 do 24 br. ceny biletów wstępu będą obniżone o połowę. Turyści zostaną także zwolnieni z opłaty za przewodnika.

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega – Zamek Tarnowskich w Dzikowie oraz Muzeum Przemysłu Siarkowego to miejsca, których na Podkarpaciu nie można pominąć, jeśli chce się poznać przeszłość Tarnobrzega oraz odkryć jego najcenniejsze zabytki. Zbiory, jakie gromadzi MHMT sięgają rangi światowej i przyciągają do Zamku, będącego niegdyś siedzibą rodu hrabiostwa Tarnowskich, koneserów, badaczy historii, a także turystów nie tylko z Polski ale i z zagranicy.

Zamek urzeka nie tylko odrestaurowanymi wnętrzami, ale przede wszystkim dziełami, które w nich się znajdują. To między innymi kolekcja miniatur Wincentego de Lesseura-Lesserowicza ucznia Bacciarellego, ale także obrazy spod pędzla braci Kossaków czy Jacka Malczewskiego. Na uwagę zasługują zbiory biblioteczne, wśród których znajduje się chociażby rękopis „Zemsty”Aleksandra Fredro czy faksymile rękopisu „Pana Tadeusza” oraz kopia szkatuły, w której dzieło Adama Mickiewicza jest przechowywane.

(ms)

You May Also Like