Miejskie uroczystości z okazji 11 listopada

Tarnobrzeskie uroczystości w dniu 11 listopada rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej o godzinie 9.30. Część oficjalna uroczystości odbędzie się tuż po nabożeństwie, około godziny 11.00, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (skwer przy rondzie Juliusza Tarnowskiego). Tam złożymy wiązanki kwiatów oraz oddamy hołd sztandarami.

Po południu czeka nas wyjątkowe muzyczne przedsięwzięcie. Stowarzyszenie Copernicus zaprasza na koncert „Wolność. Kocham i Rozumiem”. O godzinie 16.00 na Placu Bartosza Głowackiego w doskonale znanych utworach, m.in. „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela GC, „Stare drzewa” Korteza, czy „Był taki ktoś” Kasi Sobczyk („Miasto 44” soundtrack) usłyszymy uczniów LO im. Mikołaja Kopernika oraz I SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Młodzież połączyła miłość do muzyki, wrażliwość na słowo oraz zaangażowanie w tworzenie kultury w mieście, w którym wychowują się, uczą, żyją.

Listopadowe świętowanie zakończymy również w muzycznych klimatach. Tradycyjnie do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych zaprasza do pięknych wnętrz Zamku Dzikowskiego Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Początek muzycznego spotkania o godzinie 17.00.

You May Also Like