Okazja na świąteczne prezenty w dobrej cenie, czyli zakupy w Black Friday

Black Friday, zwany również Czarnym Piątkiem, to dzień kiedy na świecie odbywają się największe promocje i wyprzedaże. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest początkiem przedświątecznego szału zakupów. Dzień ten jest też idealną okazją na zakup prezentów świątecznych w okazyjnych cenach. Warto więc skorzystać z promocji, jakie oferują sklepy z okazji Black Friday.

Black Friday – co to jest i jak się zaczęło?

Black Friday to dzień największych promocji, wyprzedaży i obniżek w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Święto znane już na całym świecie miało swój początek w połowie XX wieku w USA. To właśnie tam tłumy ludzi przyciągały specjalne parady organizowane z okazji Święta Dziękczynienia, a to z kolei przyciągać zaczęło firmy, poszukujące nowych klientów. Dzięki sponsorowaniu parad, sklepy i firmy stały się bardziej zauważalne, co stanowiło doskonałą reklamę oferowanych przez nich towarów i usług przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. W ten sposób uwaga ludzi została przyciągnięta przez firmy, które miały dzięki temu dniu okazję rozpocząć sezon przedświąteczny reklamą wśród dużej liczby ludzi. 

Black Friday jest dniem wyczekiwanym przez wszystkich miłośników promocji i okazji cenowych. Początkowo Czarny Piątek cieszył się wielką popularnością w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam wyprzedaże są największe, a ludzie czekają w kolejkach przed otwarciem, by kupić wymarzone towary w okazyjnej cenie. Z czasem święto to rozpowszechniło się i dotarło również do Polski. Z roku na rok również w naszym kraju święto to jest coraz bardziej popularne. Nie tylko wśród potencjalnych klientów, ale przede wszystkim coraz więcej sklepów przyłącza się do akcji i wprowadza wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku. 

Tego dnia sklepy, które biorą udział w akcji konkurują ze sobą o jak najlepsze oferty. Dzięki temu klienci mogą wybierać wśród promocji i kupić upatrzone produkty w jak najlepszych cenach. W Czarny Piątek promocje organizowane przez sklepy przyciągają coraz więcej klientów, którzy dzięki tym ofertom mogą sporo zaoszczędzić. Również i sklepy, które tego dnia biorą udział w Black Friday zyskują większą ilość klientów proponując im masowe wyprzedaże i okazje cenowe.

Black Friday 2019

Kiedy jest Black Friday?

Czarny Piątek to święto ruchome, które przypada pod koniec listopada, czyli czas kiedy zaczyna się szał świątecznych zakupów. Black Friday przypada zawsze na czwarty piątek listopada, czyli dzień po Święcie Dziękczynienia obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. W tym roku Czarny Piątek będziemy obchodzić 29 listopada 2019.

Koniec listopada to czas, kiedy każdy zaczyna myśleć już, co kupić na prezent dla bliskiej osoby i szykuje sporą listę zakupów – rzeczy potrzebnych na święta. Czarny Piątek to idealna okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Tego dnia, każdy miłośnik promocji w czasie zakupów sporo zaoszczędzi.

Black Friday to nie wszystko! 

Początkowo na świecie tylko Black Friday był dniem wyprzedaży i odbywał się w sklepach stacjonarnych. Z roku na rok, wraz z rozwojem handlu oprócz sprzedaży stacjonarnej pojawił się też handel internetowy. Sprzedaż internetowa zaczęła się rozpowszechniać, a sklepy internetowe również zaczęły organizować tego dnia wyprzedaże. Z czasem, obok Czarnego Piątku zaczęło rozpowszechniać się kolejne święto wyprzedaży, czyli Cyber Monday. 

Cyber Monday i Black Week

Cyber Monday przypada na poniedziałek zaraz po Czarnym Piątku. Oba te dni są świętami wyprzedaży, a początkowo różniło je od siebie to, że Black Friday organizowany był w sklepach stacjonarnych, zaś Cyber Monday obejmował wyprzedaże w sklepach internetowych. Dziś większość sklepów działających na rynku posiada zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe, dlatego obecnie promocje na Black Friday organizowane są zarówno stacjonarnie jak i w sieci.

Każdego roku coraz więcej sklepów przyłącza się do organizowania u siebie wyprzedażowej akcji w Black Friday, ale także co roku kolejne sklepy wydłużają czas trwania promocji. Niektóre sklepy organizują cały weekend wyprzedaży – zaczynając od Black Friday, a kończąc na Cyber Monday. Dzięki czemu klienci przez cały weekend mogą korzystać z okazji cenowych i rabatów jakie oferują sklepy. Zdarza się również, że sklepy przedłużają wyprzedaż na cały tydzień, tworząc w ten sposób Black Week. Cały tydzień wyprzedaży jest okazją do rozpoczęcia sezonu zakupów przedświątecznych. W tym czasie można kupić prezenty świąteczne w okazyjnie dobrych cenach.

Prezent na święta w dobrej cenie

Koniec listopada to czas, gdy zbliża się okres świąteczny i większość z nas zaczyna zastanawiać się, co podarować na prezent bliskiej osobie. To czas szukania inspiracji na prezenty na święta, a Black Friday to doskonała okazja na zakup mikołajkowych i świątecznych prezentów w dobrej cenie.

Znalezienie idealnego prezentu na Święta nie zawsze jest proste i oczywiście jest to zajęcie czasochłonne. Każdy kto lubi promocje i wyprzedaże na pewno skorzysta z Black Friday 2019. To znane święto wyprzedażowe, przypadające w listopadzie jest wspaniałą okazją do zakupienia prezentów!

Co kupić w prezencie na święta?

Już teraz warto zastanowić się więc, co kupić w prezencie na święta dla bliskiej osoby. Czy ma to być jakiś przydatny przedmiot, np. do mieszkania, czy może jednak prezent, który dostarczy niezapomnianych emocji i zostanie na wiele lat w pamięci bliskiej osoby? Tego typu pytania często pojawiają się w naszej głowie przed dokonaniem wyboru idealnego prezentu. Zanim sobie na nie odpowiemy, warto pamiętać, że prezenty rzeczowe choć są przydatne, to jednak nie zapadają w pamięć i zwykle osoba obdarowana szybko o nich zapomina. 

Podaruj emocje – prezenty w formie przeżyć

Z tego względu z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się prezenty w formie przeżyć, które są dość nietypowe, dostarczają mocnych wrażeń i przez to zostają w pamięci na wiele lat. Wybór tego typu atrakcji jest naprawdę ogromy, od ekstremalnych skoków ze spadochronem, przez ekscytujące jazdy kultowymi sportowymi samochodami, aż po relaksujące pobyty w najlepszych hotelach i romantyczne kolacje. Warto skorzystać z wyprzedaży na Czarny Piątek 2019, aby podarować na święta wymarzony prezent, który nie tylko wywoła radość i uśmiech, ale także dostarczy niezapomnianych emocji. 

Black Friday 2019 w Prezentmarzeń

Black Friday 2019 przypada na dzień 29 listopada, ale już teraz śmiało możemy powiedzieć, że również Prezentmarzeń szykuje dla Was z tej okazji specjalne promocje! Wiemy, że zbliżają się święta, czas kupowania prezentów, dlatego również u nas pojawi się Czarny Piątek promocji! Tego dnia przy zakupie dwuch produktów w prezentmarzen.com otrzymasz zwrot o wartości 50% wydanej kwoty! Jesteście ciekawi co szczegółów? Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://prezentmarzen.com/promo/black-friday/ Czekajcie cierpliwie na Black Friday 2019 w Prezentmarzeń!