Sukces tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski!

W Krakowie na 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg stawali dziesięć razy na podium.
Zdobyliśmy w ostatnich zawodach 2019 roku 3 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe osiągając po raz kolejny znakomity wynik.

? Klasę 9 (zawodników grający na stojąco) zdominowali trzej nasi zawodnicy Dawid Sowa, Antoni Biedziuk i Mariusz Matejek, którzy wygrali fazę grupową i spotkali się w półfinale.
Dawid pokonał 3:0 (5,6,2) Edmunda Renkel Start Gorzów Wielkopolski, natomiast Antoni wygrał 3:1 (6,-1,6,13) z  Mariuszem.
Finał to emocjonujący pięciosetowy pojedynek, z którego zwycięsko wychodzi Dawid pokonując 3:2 (3,-9,9,-5,7) Antoniego.

♿️ Klasę 4 „wózki” wygrywa Krzysztof Żyłka, który w finale pokonuje 3:0 (9,8,5) Rafała Lisa Szansa-Start Gdańsk.

♿️ Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk

? Paweł Włodyka w klasie 10 wygrywa fazę grupową turnieju i dochodzi do finału bez straty seta.
Finał to kolejny zacięty mecz z Igorem Misztalem (reprezentantem kraju) ze Startu Zielona Góra w kolejnych zawodach.
Po świetnym meczu Paweł (niedysponowany, kontuzja ból pleców) przegrywa nieznacznie 2:3 (8,-2,-8,9,-9) z Igorem.

♿️ W klasie 3 „wózki” zdobywamy dwa medale, srebrny Maciej Nalepka, który finał 1:3 (-5,10,-4,-6) przegrywa z Mariuszem Czerwińskim Start Radom i brązowy medal Janusz Chamot.

♿️ W klasie łączonej 1-2 „wózki” Piotr Sokalski wywalczył medal srebrny natomiast Mateusz Walski był czwarty.

? Paweł Mazuryk w klasie 8 z rozgrywek grupowych wychodzi z pierwszego miejsca i dochodzi do półfinału gdzie po dobrym meczu ulega 1:3 (-10,-9,8,-5) Pawłowi Jabłońskiemu KS Bronowianka Kraków.

? W klasie 11 Paweł Demkowicz był o krok od wyjścia z grupy i gry w ćwierćfinale ale przegrał decydujący mecz 2:3 (3,-9,-8,5,-10) z Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski prowadząc w piątym secie 10:8. Szkoda

Podsumowując te zawody, to oprócz sukcesów indywidualnych, wygrywamy również jako klub klasyfikację medalową.
Rok 2019 to kolejny świetny rok dla IKS JEZIORO Tarnobrzeg, rok, w którym wiele, wiele razy stajemy na podium w Pro-Turach, Mistrzostwach Europy, Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski.
Bez pomocy finansowej Władz Miasta Tarnobrzega, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i sponsorów lokalnych nie byłoby tych sukcesów i medali. Za pomoc serdecznie dziękujemy a w zamian nasze starty są świetną promocją Tarnobrzega i Polski na arenach sportowych tenisa stołowego.

You May Also Like