Znakomita pamiątka dla dziecka, czyli mini sesja świąteczna

Rodzice coraz częściej decydują się na mini sesję świąteczną swojej pociechy i nie ma w tym nic zaskakującego. Wykonane przez profesjonalnego fotografa zdjęcia to wspaniała pamiątka, także dla samego dziecka, a przy tym doskonała zabawa. Zastanawiasz się, czy warto zarezerwować termin na krótką sesję przed Bożym Narodzeniem? Oto kilka powodów, które mogą Cię do tego przekonać.

Niewielkie przygotowania, wielkie przeżycie dla rodziny

Zorganizowanie mini sesji świątecznej często jest wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla całej rodziny. Przygotowanie się do niej tak naprawdę nie jest trudne, bo wszystkim zwykle zajmuje się fotograf.  Jeśli dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, można zabrać ją ze sobą, aby czuło się swobodniej w fotograficznym studiu. Prawdziwy profesjonalista wie, jak współpracować z modelem, zwłaszcza tym najmłodszym, dlatego nie musisz martwić się o napiętą atmosferę.

Sesje świąteczne Sandomierz
Sesje świąteczne – https://www.paulinareczek.pl/

Mini sesje świąteczne są na tyle popularne, że wielu fotografów wykonuje je nie tylko w swoim studiu, ale i w domu klienta. Wtedy dzieci czują się w pełni swobodnie i chętnie pozują, a sesja sprawia dużo radości wszystkim domownikom. Przeważnie nie trwa to dłużej niż kilkadziesiąt minut, więc pociecha nie powinna narzekać na nudę czy zmęczenie. Poza tym mini sesja nie jest bardzo dużym wydatkiem, a trzeba przyznać, że często jest to bardzo ważna kwestia. Może to być pomysł na nietypowy prezent mikołajkowy. Maluch z pewnością nie będzie się spodziewał, że rodzice zapewnią mu taką przygodę i będzie tym zaskoczony, oczywiście pozytywnie.

Wyjątkowa pamiątka na lata

Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia z okresu dzieciństwa są wyjątkową pamiątką, którą przechowuje się przez całe życie. Dzięki nim można przywołać miłe wspomnienia i znów poczuć się jak kilkulatek. Bardzo często pociecha, która raz uczestniczyła w mini sesji bożonarodzeniowej, chce to powtórzyć za rok. Niektóre rodziny traktują to jako kolejną świąteczną tradycję. Robione co roku zdjęcia pokazują, jak z czasem zmienia się dziecko i wkracza w kolejne etapy swojego życia. Maluchy rosną tak szybko, że czasami rodzice chcieliby przynajmniej na chwilę zatrzymać czas. Można to zrobić właśnie dzięki świątecznym fotografiom, które pozwolą Ci na przeniesienie się do przeszłości, przywołanie przyjemnych chwil, a nawet wzruszenie.

Sesja świąteczna Rzeszów
Sesja świąteczna fot. Paulina Reczek

W zależności od szczegółów ustalonych z fotografem, zdjęcia z sesji mogą być przesłane w formie elektronicznej, ewentualnie w wersji papierowej, w elegancko zapakowanym pudełeczku. Wybrane wcześniej ujęcia są poddawane obróbce graficznej, aby idealnie się prezentowały. Z pewnością nie rozczarujesz się efektami mini sesji, a może nawet zaczniesz żałować, że wybraliście się z pociechą do fotografa tak późno.

Świąteczne zdjęcia jako oryginalne kartki dla bliskich

Wysyłanie kartek bożonarodzeniowych rodzinie i znajomym to piękna tradycja. Chcesz tym razem zaskoczyć bliskich? Zamiast zwykłych kartek możesz wysłać wszystkim świąteczne zdjęcia swojej pociechy lub potraktować je jako oryginalny dodatek do koperty. Taki pomysł spodoba się w szczególności stęsknionym za swoim wnukiem czy wnuczką dziadkom.

Co prawda każda pora jest dobra na dziecięcą sesję fotograficzną, ale Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny okres. Wykorzystaj go inaczej niż do tej pory. Świąteczne zdjęcia zrobione przez profesjonalistę sprawią radość całej Twojej rodzinie i na pewno będziecie do nich często wracać.

Materiał partnera