Czy szczoteczka elektryczna może wybielić zęby? Sprawdzamy

Białe, lśniące i zdrowe zęby to marzenie chyba każdego z nas. Tylko nieliczni mogą jednak pochwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Czy szczoteczka elektryczna jest w stanie przywrócić zębom utraconą biel i usunąć przebarwienia? Zajrzyj do dzisiejszego artykułu i dowiedz się już teraz.

Co daje stosowanie szczoteczki elektrycznej? 3 najważniejsze korzyści

Tym, co wyróżnia szczoteczki elektryczne (nazywane czasami zamiennie także rotacyjnymi), jest ich niezwykła skuteczność mycia zębów. Dzięki wysokiej, bo dochodzącej nawet do 20 tysięcy, liczbie obrotów na minutę, bez problemu docierają one do tych przestrzeni międzyzębowych, z którymi nie poradziłaby sobie tradycyjna szczoteczka manualna.

Mocną stroną szczoteczek elektryczna jest również ogromny wybór wymiennych końcówek. Wiele modeli wyposażonych jest w specjalne końcówki wybielające, mające za zadanie delikatnie ścierać szkliwo i je polerować. Pozwala to nieco rozjaśnić zęby i przywrócić im blask.

Funkcję tę docenią zwłaszcza miłośnicy mocnych herbat i czerwonego wina, którzy często narzekają na nieestetyczne przebarwienia, jakie mogą pojawić się na zębach przy regularnym spożywaniu tego typu napojów. Ten, kto zmagał się z takimi plamami, wie przecież, ile wysiłku i cierpliwości wymaga zazwyczaj ich usunięcie.

Szczoteczka elektryczna nie jest jednak w stanie całkowicie wybielić uśmiechu, ponieważ każdy z nas posiada nieco inny odcień zębiny. W większość przypadków uwarunkowany jest on genetycznie. Barwy te dzielimy na rudo-brązowe, rudo-żółte, rudo-szare i szare, dlatego śnieżnobiałe zęby są na swój sposób ewenementem. Sprawy nie polepsza fakt, że z wiekiem nasze zęby stopniowo ciemnieją.

Czy to oznacza, że jesteśmy skazani na nasz naturalny kolor zębów? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą nam bowiem specjalistyczne nakładki i pasty wybielające oraz nowoczesne zabiegi rozjaśniające w gabinecie dentystycznym, za pomocą chociażby lasera czy światła niebieskiego. Koszt takich metod nie należy, do najtańszych, jednak ich rezultaty powinny Cię miło zaskoczyć.

Szczoteczki rotacyjne (lub ich nowocześniejszej wersja, czyli szczoteczki soniczne) pozwolą Ci utrzymać efekty takiego wybielania na dłużej. Ważna jest jednak systematyczność i odpowiedni czas szczotkowania – specjaliści zalecają, aby wynosił on przynajmniej 2 minuty.

Czy szczoteczka elektryczna może wybielić zęby? Podsumowanie

Szczoteczka elektryczna będzie nieocenionym pomocnikiem dla wszystkich, którym zależy na zachowaniu naturalnej bieli swoich zębów i niedopuszczeniu do tworzenia się osadów. Nie zastąpią one, co prawda, regularnych wizyt u dentysty oraz specjalistycznych środków wybielających, ale będą ich doskonałym uzupełnieniem.

Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę, czy do zestawu dołączona została końcówka wybielająca. Znajdziesz ją na przykład w popularnej szczoteczce elektrycznej Oral- B Genius 10 White. Zajrzyj na Neonet i sprawdź pełną ofertę szczoteczek elektrycznych. Wiele z nich dostępnych jest obecnie w obniżonych cenach.

Materiał partnera