Tarnobrzescy terytorialsi u dzieci w Domu Dziecka w Skopaniu

Podczas szkolenia rotacyjnego 14-15.12.2019 roku żołnierze 23 Kompanii Lekkiej Piechoty z 32 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku zorganizowali w swojej kompanii zbiórkę pieniędzy, którą przeznaczono na zakup prezentu dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu.
Dzięki hojności żołnierzy uzbierana kwota pozwoliła na zakup przepięknego prezentu dla dzieci z Domu Dziecka w postaci Xbox One wraz z dodatkowym kontrolerem, grami: w tym najnowsza FIFA 20, dla dziewczynek zestaw 3 gier z serii Disneya oraz ładowarką wraz z akumulatorkami aby zabawa mogła trwać wiecznie.

Przedstawiciele kompanii wraz z swoim dowódcą ppor. Mateuszem Leptaczem udali się 23 grudnia o godz. 10.00 (dzień przed wigilią) z odwiedzinami do podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu. Pod opieką placówki w chwili obecnej jest 44 podopiecznych, w wieku od 1 roku do 22 lat.

W ramach wizyty terytorialsi z tarnobrzeskiej kompanii zwiedzili placówkę i zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania placówki oraz problematyką związaną z opieką nad dziećmi oraz ich życiem codziennym. Najważniejszym jednak punktem wizyty było oczywiście spotkanie z dziećmi, które z entuzjazmem powitały żołnierzy. Prezent wręczony dzieciom sprawił dużą radość. Po wręczeniu upominku był czas, by porozmawiać z dziećmi, które chętnie zadawały liczne pytania. A szereg pytań chłopców było kierowanych do porucznika Mateusz, który musiał się bardzo starać aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

W podziękowaniu od wychowanków placówki ppor. Leptacz otrzymał dwa stroiki świąteczne wykonane przez dzieci.

You May Also Like