Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Odpowiednio dobrane aranżacje okienne pozwalają podkreślić charakter wystroju całego pomieszczenia. Dlatego warto poświęcić jej przygotowaniu odpowiednio dużo czasu. Obecnie coraz częściej elementem takiej aranżacji stają się osłony okienne, w tym różnego rodzaju rolety

Mogą one też być samoistną dekoracją okienną, o ile wybierzesz model o wysoce dekoracyjnych walorach. Sprawdź, jakie rolety będą najlepiej pasować do aranżowanych przez Ciebie pomieszczeń.

Rolety w kasecie – wiele możliwości wyboru

Jedną z najchętniej wybieranych opcji są rolety w kasecie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że można tutaj wybierać wśród wielu różnych propozycji. W dalszym ciągu wiele osób decyduje się na klasyczne rolety wykonane z pełnego materiału. Jednak ciekawą opcją są także rolety typu dzień noc, które wykonane są z materiału w paski. Na przemian są one przeźroczyste i nieprzeźroczyste. To pozwala przy odpowiedniej manipulacji tkaniną na lepszą regulację tego, ile światła wpada do danego pomieszczenia.

Rolety w kasecie to także doskonały pomysł dla osób, które planują wystrój wnętrza dziecięcego pokoju. Istnieje bowiem możliwość zamówienia rolety z kolorowym nadrukiem. Może on przedstawiać motywy dziecięce, ale i młodzieżowe, czy też nowoczesne nawiązujące do sztuki awangardowej.

Rolety rzymskie – propozycja nawiązująca do klasycznej elegancji

Jeżeli wolisz klasyczne aranżacje okienne, ciekawą inspiracją dla Ciebie mogą być rolety rzymskie. Tutaj materiał układa się w efektowne fałdy, które przypominają klasyczne drapowanie tkaniny. Jest to możliwe dzięki temu, że materiał nie jest nawijany na drążek, ale podciągany do góry. Decydując się na tego typu roletę, możesz wybrać mechanizm sznurkowy lub koralikowy.W pierwszym przypadku w celu zahamowania rolety wystarczy zaciągnąć sznurek pod kątem 45 stopni w stosunku do ściany. Drugim na koraliki nakłada się specjalny stoper i roleta zatrzymuje się automatyczne na wysokości przez niego wyznaczonej.

Rolety rzymskie dostępne są w wielu kolorach i w kilku wersjach tkaniny. Dzięki czemu możesz je bez problemu dopasować do pozostałych elementów aranżacji wnętrz w Twoim domu czy mieszkaniu.

Czołowym producentem rolet rzymskich na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Plisy okienne – niestandardowa propozycja do nowoczesnych wnętrz

Ostatnią, ale równie ciekawą propozycją są nieco odmienne osłony okienne, mianowicie plisy. Nie ma tutaj mechanizmu koralikowego czy sznurkowego jak w roletach. Tutaj materiał zaciąga się do dołu lub do góry. To pozwala na jego ustawienie w dowolnym miejscu na skrzydle okiennym. Tego rodzaju produkty są zatem chętnie wykorzystywane w takich pomieszczeniach jak kuchnie czy łazienki. Doskonale sprawdza się również w salonach oraz sypialniach.

Tego rodzaju rozwiązanie bardzo często wybierane jest do okien uchylnych i dachowych. Dzieje się tak ze względu na to, że tkanina jest prowadzona bezpośrednio przy skrzydle i nie odstaje od niego w żadnej sytuacji.

Jeżeli chcesz znaleźć więcej inspiracji do przygotowania aranżacji okiennej, zajrzyj do artykułu: Nowoczesne rolety – kiedy warto je wybrać? Przeczytasz tam również więcej na temat rozwiązań proponowanych do okien dachowych.

Materiał partnera