Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem betonu coraz modniejsza

W ostatnich latach beton, jako materiał aranżacyjny, cieszy się bardzo dużą popularnością. Jego surowa prostota wspaniale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, zwłaszcza loftowymi. Znajduje zastosowanie w postaci ścianek działowych, podłogi, blatów kuchennych, a nawet elementów zdobniczych na ścianach.

Betonowa podłoga

Jeszcze do niedawna widok gołego betonu na podłodze sprawiał, że budynek uważany był za znajdujący się w stanie surowym lub w trakcie generalnego remontu. Okazuje się jednak, że odpowiednio „wykończony”, może podnieść walory estetyczne pomieszczenia i zastąpić panele, parkiet lub dywan. Wspaniały efekt wizualny można uzyskać dzięki polerowaniu lub zacieraniu betonu wylanego na posadzkę. Wyszlifowany i wygładzony w odpowiedni sposób, wygląda, jak tafla marmuru, w której można się przejrzeć. Zamiast obrabiać beton ręcznie, można zamontować też gotowe prefabrykaty z płyt betonowych.

Betonowe konstrukcje w pomieszczeniach

Płyty z betonu architektonicznego wspaniale nadają się do wykonania różnych konstrukcji w rodzaju kominków, wnęk i zabudowy. Bardzo stylowo prezentują się w salonach, jadalniach, łazienkach i kuchniach loftowych.

Beton na ścianach

Beton architektoniczny, podobnie jak tynk strukturalny czy panele gipsowe, nadaje wnętrzu szczególnego charakteru – surowości i chłodu. Często wykorzystuje się go we wnętrzach nowoczesnych, o nieco industrialnym charakterze. Jeśli jednak ociepli się go przez proste, drewniane meble, miękkie tkaniny oraz dekoracje w wyrazistym kolorze, doskonale wkomponuje się do każdego wnętrza. Nie powinien jednak go zdominować. Na ścianach świetnie wyglądają również inne materiały imitujące beton – jak choćby farby strukturalne, fototapety i tapety 3D

beton na ścianach
Beton na ścianach

Beton a meble

Coraz częściej beton wykorzystuje się do aranżacji kuchni. Efektownie prezentuje się w postaci blatu kuchennego, blatu stolika, a nawet jednej ze ścian, nadając wówczas pomieszczeniu szczególnego charakteru.

Na stronie Projekty domów z aranżacją wnętrz – domoweklimaty.pl znaleźć można szeroki wybór ciekawych projektów domów z możliwością wizualizacji wnętrz i panoram 3D. Dzięki nim istnieje możliwość wirtualnego przemieszczania się między pomieszczeniami i oglądania ich pod dowolnym kątem i z różnej perspektywy. Warto obejrzeć, jak można pięknie zaaranżować każde wnętrze, wykorzystując do tego beton.

Zobacz też inną publikację: „Mały dom parterowy bez garażu – wybieramy projekt domu na wąską działkę“.

Informacja partnera