Dobieramy buty do jeansów w zależności od fasonu spodni

Buty są elementem stroju, który w istotny sposób wpłynąć może na charakter całej stylizacji. W ich doborze uwzględnić należy nie tylko porę roku, ale także okoliczności czy sylwetkę. Jedną z metod jest dobieranie butów do fasonu spodni. Dżinsy uchodzą za uniwersalne i pasujące do wszystkiego. Niektóre modele jednak aż proszą się o skomponowanie ich z butami o konkretnym charakterze. Jakimi?

1. Eleganckie mokasyny

2. Trampki

3. Czarne botki

W zasadzie do dżinsów dobrać można każdy rodzaj butów, jednak w przypadku różnych fasonów można mieć do czynienia z rozbieżnymi wrażeniami wizualnymi.

Eleganckie mokasyny

Eleganckie mokasyny z okrągłym lub kwadratowym noskiem bardzo dobrze komponują się z klasycznymi dżinsami o prostej nogawce. Sprawdzą się jednak także w duecie z dopasowanymi modelami, szczególnie w ciemniejszych barwach. Takie dżinsy często zastępują kobietom elegancki dół stroju w pracy. W takim przypadku mokasyny zapewnią więc komfort przez cały dzień. Osoby gustujące w odważniejszych połączeniach mogą pokusić się o podwinięte nogawki, aby przełamać reprezentacyjność samych butów. Podstawowa zasada głosi, że – decydując się na mokasyny – bezpieczniej jest unikać przesadnej elegancji w kwestii pozostałych części garderoby. Dżins jest więc dla nich doskonałym kompanem.

Jakiś czas temu do łask powróciły także tzw. „mom jeans”, czyli spodnie z wysokim stanem, obcisłe w talii, ludziom wychowanym w latach 90. kojarzące się z serialem „Beverly Hills 90210”. Chcąc uciec od dawnych, typowo sportowych połączeń, ten fason także zestawić można z mokasynami, wprowadzającymi do stylizacji nowoczesność.

Trampki

W klasycznym wariancie idealnym towarzystwem do przywołanych już wyżej „mom jeans” są trampki. To zestawienie kultowe, nawiązujące do pierwszej połowy lat 90. Całość uzupełnia prosty T-shirt. Buty sportowe sprawdzą się także przy tzw. boyfriendach – dżinsach z obniżoną talią i luźnych nogawkach. Nadają stylizacji niewymuszoną swobodę, a niezobowiązujący charakter będzie jeszcze bardziej widoczny, jeśli pokusić się o przetarcia lub dziury w materiale.

Czarne botki

Czerń to kolor klasyczny, którego wykorzystanie w stroju otwiera pole do tworzenia wielu zestawień. Równie uniwersalne są botki. Wraz ze zmianą stroju buty te zyskują zupełnie nową twarz. Nic więc dziwnego, że czarne botki w kompozycji z dżinsami dają świetny efekt. W zależności od tego, jaki efekt jest pożądany, można eksperymentować z różnymi modelami: od delikatnej klasyki na słupku po ciężkie, rockowe obuwie.

Materiał partnera