Na jakich warunkach udzielane są pożyczki online bez weryfikacji?

Pożyczki online bez weryfikacji skierowane są do klientów, których dane znajdziemy w rejestrze dłużników. Bez wątpienia jest to produkt idealnie dopasowany dla osób posiadających zadłużenie w instytucjach finansowych. Zobacz, na jakich warunkach udzielane są pożyczki online bez weryfikacji.

Pożyczki online bez weryfikacji – co je wyróżnia?

Pożyczki online bez weryfikacji to produkty finansowe udzielane przez firmy pozabankowe, w których pożyczkodawcy nie sprawdzają historii kredytowej potencjalnego klienta. Weryfikacja pożyczkobiorców przebiega zazwyczaj w bazach osób zadłużonych, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy Biuro Informacji Gospodarczej. Każda firma pożyczkowa sprawdza informacje dostępne w bazach. Jednak niektóre z nich decydują się na udzielenie pomocy finansowej wybranym klientom. Bez wątpienia oferty pożyczkowe dopasowane są do możliwości i potrzeb każdej osoby poszukującej wsparcia finansowego w instytucjach pozabankowych. Wnioskując o pożyczkę bez baz, wszystkie formalności możemy wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. Najczęściej oferty pożyczek bez BIK, BIG czy KRD udzielane są w postaci krótkoterminowych chwilówek. W tym przypadku zaciągnięcie pierwszej pożyczki jest całkowicie darmowe. Jeżeli posiadamy dług, powinniśmy dobrze zastanowić się nad złożeniem wniosku o kolejną pożyczkę. Niestety łatwo jest wpaść w spiralę zadłużenia, z której ciężko jest się wydostać.

Za brak terminowej spłaty należności, firmy pozabankowe mogą naliczyć dodatkowe koszty w postaci odsetek i prowizji. Pożyczki bez weryfikacji uzyskamy za pośrednictwem internetu, składając poprawnie wypełniony wniosek o pożyczkę u wybranego pożyczkodawcy.

Warunki udzielania pożyczki bez weryfikacji

Poszukując pożyczki bez weryfikacji w bazach, warto przed wypełnieniem wniosku sprawdzić ogólne kryteria, jakie stawia firma pozabankowa przyszłemu pożyczkobiorcy. Każde niewielkie opóźnienie w spłacie zaciągniętego zobowiązania trafia do rejestrów dłużników. Faktem jest, że wszystkie instytucje pozabankowe weryfikują wnioskujących w bazach osób zadłużonych. Firmy pozabankowe, które decydują się na udzielenie pożyczki bez BIK, stawiają pożyczkobiorcom odpowiednie wymagania. Warunkiem uzyskania pożyczki bez weryfikacji jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, telefonu oraz własnego rachunku bankowego, na który zostaną przelane pieniądze z pożyczki. Warunkiem niezbędnym będzie udokumentowanie stałego źródła dochodu np. miesięcznego wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Podczas wypełniania wniosku pożyczkobiorca zobowiązany będzie do wykonania przelewu weryfikacyjnego, który pomoże w szybki sposób potwierdzić dane znajdujące się w formularzu.

Szukasz pożyczki bez BIK? Koniecznie przeczytaj artykuł: Praktyczny przewodnik o rozważnym zaciąganiu pożyczek bez weryfikacji w bazach i dowiedz się, jak rozsądnie zaciągnąć pożyczkę online.

Kiedy można trafić do bazy dłużników?

Obecnie istnieją cztery największe bazy dłużników w Polsce: Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor, Biuro Informacji Kredytowej i ERIF. Wymienione instytucje zajmują się głównie zbieraniem, przetwarzaniem i przekazywaniem danych dotyczących zadłużenia osób fizycznych, a także przedsiębiorstw. Do jednej z powyższych baz możemy zostać wpisani przez wierzyciela, z którym w przeszłości podpisaliśmy umowę pożyczkową, z której niestety się nie wywiązaliśmy. Do rejestru dłużników trafiają osoby, które przekroczą odpowiedni próg długu. W przypadku osób fizycznych wynosi on 200 zł. Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcą, minimalny próg wynosi 500 zł. Na listę dłużników mogą zostać wpisane osoby, które np. nie opłaciły rachunku za ogrzewanie, prąd, wodę lub posiadają zadłużenie w jednej z instytucji finansowych.

Materiał partnera