Zakaz odwiedzin w domach pomocy

Urząd Miasta przypomina mieszkańcom miasta o bezwzględnym zakazie odwiedzin podopiecznych domów pomocy społecznej. W Tarnobrzegu zakaz obowiązuje w ZPO przy. ul. Dekutowskiego oraz DPS przy ul. Kurasia. 

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców domów pomocy społecznej, którzy z racji wieku, chorób przewlekłych, obniżonej odporności są najbardziej narażeni na rozwinięcie się ciężkiej choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej koronawirusem, we wszystkich placówkach długoterminowej opieki w mieście wprowadzono zakazy odwiedzin.

– W Tarnobrzegu takie zakazy obowiązują w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Dekutowskiego oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kurasia. Z uwagi na fakt, że takie odcięcie podopiecznych od najbliższych może skutkować gorszym samopoczuciem, kierujący placówkami zostali zobligowani do udzielenia wsparcia adekwatnego do indywidualnych potrzeb podopiecznych, a także zagwarantowanie kontaktu z psychologiem – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jednocześnie prezydent dziękuje personelowi obu domów pomocy społecznej za w opiekę nad podopiecznymi w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie. – Jak każdy człowiek drżycie o zdrowie i bezpieczeństwo swoich najbliższych, swoje, a jednak każdego dnia jesteście w pracy, w służbie dla innych. Wasza praca, szczególnie teraz, jest nie do przecenienia – podkreśla prezydent. 

Info: UM

You May Also Like