Przyłbice dla tarnobrzeskich firm handlowych

Propozycja miasta skierowana do lokalnych sklepikarzy spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Od piątku 3 kwietnia miasto rozpoczęło przekazywanie obiecanych przyłbic.

Mimo, że prezydent miasta zwrócił się konkretnie do właścicieli sklepów, które w tym trudnym czasie pozostają otwarte, by mieszkańcy Tarnobrzega mieli możliwość zaopatrywania się w niezbędne produkty (przede wszystkim żywność), na apel odpowiedziały też inne branże.

– Do dziś, 3 kwietnia, mamy już około 50 zgłoszeń. W tym, prócz sklepów zgłosili się właściciele restauracji, które świadczą usługi dowożenia zamówień do klientów, aptekarze, przychodnie weterynaryjne, apteki, czy Transmed. Będziemy chcieli wesprzeć jak najwięcej podmiotów, zaopatrzyć w przyłbice jak największą liczbę osób, które mimo ryzyka pracują, do tego w pracy mają kontakt z wieloma innymi osobami. Pierwsze przyłbice już dziś trafiły do części sklepów, już chronią pracujące w nich osoby. Miasto wciąż, sukcesywnie dokonuje kolejnych, najpilniejszych na ten czas zakupów – zapewnia prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Info/fot: UM

You May Also Like