Czym kierować się wybierając materac kieszeniowy do łóżka?

W całym świecie zachodnim, w tym w Polsce panuje moda na zdrowe odżywianie, zdrowy tryb życia, fitness i bycie eko. Jest jednak element, który spaja te wszystkie aktywności, bardzo podstawowy, chociaż traktowany czasami z lekceważeniem. Jest to oczywiście sen. A o sen trzeba dbać, nawet bardziej niż o trening, o aktywność fizyczną i o zdrowe odżywianie.

To tylko sny, czy aż sny? Dlaczego sen jest tak ważny?

Sen pozwala nam na odpoczynek – to wie każdy. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z innych ról snu. Sen reguluje gospodarkę hormonalną, ma więc bezpośredni i bardzo mocny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas spania konsoliduje się nasza pamięć – utrwalają się wspomnienia i umiejętności. Bez snu nie jesteśmy w stanie funkcjonować prawidłowo, chroniczna bezsenność prowadzi do depresji, zaburzeń uwagi, a nawet problemów natury kardiologicznej. Lista powodów, dla których sen jest niezbędny do funkcjonowania organizmu ludzkiego, jest jeszcze dłuższa. Warto więc zadbać, żeby nasz sen był zdrowy, spokojny i skutecznie nas regenerował. A pomoże nam w tym dobór odpowiedniego materaca do łóżka. To materac jest naszym nieodzownym partnerem w (prawie) każdym śnie, powinniśmy więc zadbać o to, żeby był jak najlepszy.

Wybór najlepszego materaca kieszeniowego do łóżka – na co zwrócić uwagę?

Materace kieszeniowe są bardzo popularne. Składają się one głównie ze sprężyn, które umieszczone są w materiałowej kieszeni. Konstrukcja, choć wydaje się banalnie prosta, wcale taka nie jest. Materace kieszeniowe posiadają różne parametry, które musimy brać pod uwagę podczas wybierania produktu dla nas. Jednym z nich jest twardość – sygnowana literką „H” i cyfrą od 1 do 4. Oznacza ona to, jak twardy jest materac – od H1 – miękki, dla osób o wadze poniżej 60 kg, po H4 – twardy dla osób o wadze powyżej 100 kilogramów. Materace H2 i H3 to standardowe materace dla osób dorosłych. Materac kieszeniowy może posiadać różną ilość sprężyn na metr kwadratowy, co bezpośrednio przekłada się na jego zdolność adaptacji do naszego ciała. Istnieją też inne typy, takie jak materac nawierzchniowy, czy materac piankowy. Materace nawierzchniowe kładziemy na kanapę lub łóżko, stanowią one dodatkową warstwę dla poprawienia komfortu wypoczynku. Materace piankowe są przeznaczone zazwyczaj dla dzieci lub są stosowane jako materace nawierzchniowe. Podczas wyboru materaca powinniśmy zwrócić uwagę też na jego właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Wybór najlepszego materaca kieszeniowego do łóżka – na co zwrócić uwagę?

Czy drogie, zaawansowane materace mają jakikolwiek sens?

Na rynku pojawia się wiele dosyć, nie oszukujmy się drogich materacy, które sygnowane są jako innowacyjne, zaawansowane technologicznie, opracowywane w laboratoriach, etc. Zwykły konsument może mieć pewne wątpliwości co do tego, czy takiego produktu faktycznie potrzebuje. Marki takie jak Hilding i Curem pokazują, że często warto doinwestować, w wysokiej jakości rozwiązania. Hilding to marka, która na rynku funkcjonuje od 1939 roku. Przez lata wyrobiła sobie renomę, a dzięki swojej filozofii nie ma problemów z utrzymaniem pozytywnej opinii wśród klientów. Hilding stawia na materace trwałe, które można eksploatować długo bez żadnych uszkodzeń, czy zniekształceń. Gwarancja wynosi aż 15 lat i obejmuje odkształcenia. Produkty Hilding tworzone są zgodnie z wymogami o ochronie środowiska. Curem to podmarka Hilding, która zajmuje się tworzeniem materacy premium. Materace Curem opracowywane są w ośrodku badawczym w Szwajcarii zgodnie z badaniami naukowymi. Nad ich projektowaniem czuwa wysoce wykwalifikowana z różnych dziedzin kadra. Podczas wyboru materaca warto wziąć pod uwagę sprawdzonego producenta, nie zawsze produkt niszowego wytwórcy jest zły, często jest nawet lepszy, ale w przypadku zakupu od dużej marki otrzymujemy pewność, że zastosowane rozwiązania stoją na wysokim poziomie. Modele od sprawdzonych producentów posiadają też atesty.

Materiał partnera