Zmarło 5 osób z Tarnobrzega zakażonych koronawirusem

Do tej pory rzeszowski Sanepid udostępniał informacje o potwierdzonych przypadkach zakażenia i ilości ozdrowieńców z poszczególnych powiatów. Dziś w oficjalnej tabeli pojawiła się również szczegółowa ilość zgonów. Dla Tarnobrzega to aż 5 przypadków.

Najwięcej, bo aż 9 zmarłych zakażonych koronawirusem pochodziło z powiatu tarnobrzeskiego. Sześcioro zmarłych pochodziło z powiatu leżajskiego. Po pięć osób powiatu stalowowolskiego i Tarnobrzega. W znacznie liczniejszej stolicy województwa nie było przypadków śmiertelnych wśród zakażonych, a spośród 28 stwierdzonych zakażeń aż 27 już wyzdrowiało.

W Tarnobrzegu odnotowano do tej pory 39 przypadków zakażenia, wyzdrowiało 23 osoby. Trudno w statystyce kierować się tak niewielką grupą, w dodatku przy ograniczonej ilości testów, ale oficjalne dane wskazują na śmiertelność w naszym mieście w niemal 13% zakażeń. W skali kraju ten wskaźnik wynosi poniżej 5%, w skali światowej według oficjalnych danych poniżej 7%. Są również dobre informacje – na Podkarpaciu nie odnotowano dzisiaj żadnego nowego zakażenia.

Poniżej oficjalna tabela WSSE w Rzeszowie.

You May Also Like