Kino, zajęcia, wystawy – ponowne otwarcie TDK-u

Tarnobrzeski Dom Kultury wznawia swoją działalność. Na początek kino, wracają też zajęcia dla dzieci. Będą maseczki, dezynfekcja i limity wejść.

Po długiej przerwie wymuszonej przez koronawirusa w TDK-u wkrótce znów będzie słychać śpiewy, dźwięki gitary, czy śmiech dzieci. Ruszają zajęcia, wystawy i pokazy kinowe. W związku z sytuacją epidemiczną, zostały opracowane procedury zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz osób odwiedzających dom kultury.

– W trosce o zdrowie wszystkich korzystających z oferty TDK-u wprowadziliśmy szczególne środki ostrożności – mówi dyrektor Piotr Markut. – Prosimy o zakładanie maseczek, regularne dezynfekowanie rąk, zachowanie bezpiecznego dystansu od innych, a także przestrzeganie limitów ilości osób, które mogą przebywać w naszych pomieszczeniach. My ze swojej strony możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by zachowane zostały najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa. Nasze procedury zostały zaakceptowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jako pierwsze zostanie uruchomione kino Wisła, które od piątku proponuje filmy dla dzieci i dorosłych. W sali można będzie zajmować co drugie miejsce (zgodnie z wyznaczonym na bilecie numerem), obowiązkowo także trzeba będzie nosić maseczkę. Nie można spożywać napojów, czy przekąsek. Zaleca się kupno biletów online poprzez stronę www.kino.tdk.tarnobrzeg.pl. Natomiast w kolejce do kasy należy zachować bezpieczne odstępy, preferowane będą płatności bezgotówkowe.

Co w repertuarze? Dla dzieci animacja „Naprzód”, a dla dorosłych słynny już film Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” oraz dokument „Marianne i Leonard: Słowa miłości” opowiadający o związku Leonarda Cohena z jego norweską muzą Marianne Ihlen. W drugiej połowie czerwca zaplanowano muzyczną gratkę: retransmisję jubileuszowego koncertu holenderskiego skrzypka i dyrygenta Andre Rieu.

Od poniedziałku dzieci ponownie wrócą na niektóre zajęcia artystyczne. Także tu wprowadzono sporo obostrzeń.

– Instruktorzy będą nosić maseczki, bądź przyłbice, sale będą regularnie wietrzone i dezynfekowane. Będą także ograniczenia w liczebności grup. Niektóre zostały podzielone na mniejsze, by zminimalizować kontakt. Prosimy wszystkich rodziców, by zapoznali się szczegółowo z nowymi regułami. Znajdą je na naszej stronie internetowej, a w razie wątpliwości, wszelkimi informacjami służą nasi pracownicy – tłumaczy Piotr Markut.

W TDK-u można także obejrzeć nową wystawę pt. „Splecione”. Swoje wiklinowe rzeźby i obrazy prezentuje Stanisław Dziubak. Można je oglądać do 29 czerwca.

Info: rd

You May Also Like