Jak dobrze oświetlić dom?

Decydując się na wymianę oświetlenia w domu, często spotykamy się z wieloma wątpliwościami. Użyć lamp wiszących czy sufitowych? W kuchni lepsze będą lampy czy może taśmy LED? Jak właściwie oświetlić dom? Odpowiadamy.

Salon

Pierwszym pomieszczeniem, jakie postanowiliśmy wziąć pod lupę, jest salon. Miejsce, w którym zazwyczaj odpoczywamy, ale zdarza się, że równie często spędzamy czas ze znajomymi. Często najważniejszym punktem tego pomieszczenia jest jego centralna część. Zalecamy więc, by na środku sufitu w salonie umieścić designerską lampę, która swoim designem i elegancją wprawi wszystkich w zachwyt.

Lampy Flos są idealnym przykładem tego, że to właśnie elegancja obroni się w każdym salonie. Na szczególną uwagę zasługuje cała rodzina lamp Flos IC, która święciła triumfy na wielu targach designerskich w całej Europie i śmiało można powiedzieć, że jest to projekt znany na całym świecie. Warto również wspomnieć o wielkości centralnego oświetlenia w salonie. Designerskie lampy do salonu nie powinny być przesadnie duże, ponieważ przytłoczą całe pomieszczenie i sprawią, że salon stanie się optycznie mniejszy.

Kuchnia

Jest to pomieszczenie, w którym nie unikniemy dużej ilości tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Warto zadbać więc o taki rodzaj oświetlenia kuchennego, który będzie chronił przed brudem, a jeśli już na nim osiądzie, z łatwością będziemy mogli go zmyć.

Takimi produktami są z pewnością taśmy LED Greenie, które możemy umieścić nad blatem. Dzięki niej nie musimy martwić się o odpowiednie oświetlenie miejsca, w którym przygotowujemy potrawy, ponieważ taśma LED zamontowana tuż pod blatami doskonale oświetli stanowisko pracy. Oświetlenie kuchenne jakim jest taśma LED spełnia jednak nie tylko praktyczne, ale także estetyczne funkcje. Taśma LED w kuchni to modny i designerski dodatek, który polecamy zabezpieczyć przez włożenie jej w profil – zagwarantuje to prostsze utrzymanie czystości, a kurz i inne opary nie będą się na niej osiadać, co wydłuży żywotność taśmy LED.

Łazienka

Oświetlenie łazienki od zawsze było ważnym elementem w projektowaniu wnętrz. Łazienka najlepiej prezentuje się w zestawieniu z plafonami w centralnej części wnętrza. Kluczowymi elementami są także kinkiety, które oświetlą nasze twarze przed lustrem. Dzięki nim panowie zadbają o swój zarost, a panie w dobrym świetle będą mogły nałożyć makeup. 

Lampy Nowodvorski łączą w sobie funkcjonalność i wysoką jakość wykonania, co jest bardzo ważne w wykonaniu lamp do łazienki. Kinkiet Nowodvorski Sparta II w technologii LED zasługuje na szczególną uwagę. Jest polecany szczególnie do łazienek i z myślą o takich pomieszczeniach został stworzony. Występuje w jednym wariancie kolorystycznym, jednak jest to na tyle uniwersalny projekt, że z pewnością sprawdzi się w każdej łazience.

Korytarz

Znalezienie taniego oświetlenia korytarza to często bardzo trudne zadanie. Problem zaczyna się również wtedy, gdy nie mamy koncepcji na to, jaki rodzaj lamp chcemy umieścić w tej części domu. Najlepszym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia na korytarzu okazują się oprawy schodowe Skoff, zwane również wpustami LED. Można je przymocować, w zależności od modelu, zarówno poprzez wkręcenie do ściany, jak i przyklejenie na specjalną taśmę. Największą zaletą tych niewielkich lampek jest to, że nie pobierają dużo energii i bez problemu mogą świecić całą noc. Wybór energooszczędnych produktów LED sprawi, że rachunki za prąd nas nie zaskoczą. Choć nazwa wskazuje na powinność wykorzystania tych lamp na schodach, wcale tak nie jest. Oprawy można montować w ścianie na korytarzu, zarówno w jej dolnej, jak i górnej części.

Z wyżej wymienionymi wskazówkami możemy być spokojni o to, że nasze pomieszczenia będą odpowiednio oświetlone z zachowaniem równowagi między jakością, a ceną. Każda z powyższych propozycji posiada wiele zastosowań i tylko nasza inwencja twórcza może stworzyć projekty, które zachwycą wszystkich dookoła.

Informacja partnera