Nagroda za frekwencję trafi na osiedla Nagnajów, Piastów i Podłęże

5-10-15 i wszystko jasne. Zwycięskie osiedle z blisko 79-procentową frekwencją! Nagnajów, Piastów i Podłęże to trzy zwycięskie osiedla w tarnobrzeskiej grze o frekwencję. Spośród uprawnionych do głosowania to mieszkańcy tych osiedli najliczniej w minioną niedzielę poszli do urn. Teraz osiedla na swoje potrzeby będą mogły wykorzystać promesy w wysokości kolejno – 15, 10 i 5 tysięcy złotych.

Frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich zaskakuje. Także na poziomie tarnobrzeskich osiedli. Zwycięski Nagnajów osiągnął wynik 78,68 procent (!) plasując się na pierwszym miejscu gry o frekwencję. I o promesę. Przypomnijmy, prezydent Tarnobrzega promesami właśnie zachęcał mieszkańców miasta do licznego udziału w głosowaniu w wyborach na prezydenta RP.

Zgodnie z jego deklaracją, pierwsze miejsce z najwyższą frekwencją premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, za drugie przyznane zostanie 10 tysięcy, za trzecie 5 tysięcy złotych na realizację małych, osiedlowych projektów. Tak więc, to do Nagnajowa trafi 15 tysięcy złotych. Z kolei o 10 tysięcy złotych zawalczyli mieszkańcy osiedla Piastów. Tam frekwencja wyniosła 73,95 procent. Trzecie, pod względem najwyższej frekwencji, tarnobrzeskie osiedle to Podłęże z równie znakomitym wynikiem 73,60 procent. Zwycięskim osiedlom gratulujemy!

Info:UM

You May Also Like