Ogólnopolski Spływ Kajakowy na Dunajcu, 13-16 sierpnia

Już po raz 45 TKKF w Tarnobrzegu organizuje ogólnopolski spływ kajakowy o puchar błękitnej wstęgi Wisły. Co roku w sierpniu wypływamy na kilkudniowe spływy na takich rzekach jak San, Tanew, Nida, Wieprz, Dunajec lub Wisła. W tym roku jest to rzeka Dunajec na jej dolnym odcinku od Zakliczyna(25 km za Tarnowem) aż do jej ujścia do Wisły w Opatowcu w dniach od 13 do 16 sierpnia.

Kilkudniowe spływy to wspaniała przygoda oraz niesamowite przeżycia i wspomnienia związane ze wspólnym płynięciem od etapu do etapu, wieczornym biwakowaniu na polach namiotowych przy ognisku, muzyce, konkurencjach sportowych oraz świetnej zabawie w otoczeniu czystej przyrody, ciszy natury, spokoju, z dala od zgiełku miast, cywilizacji, codziennych spraw i zmartwień. Na naszych spływach zawsze panuje pełna kultura, uczciwość, serdeczność, otwartość, współpraca, wzajemna pomoc podczas przepływania kolejnych etapów, solidna organizacja i pełne bezpieczeństwo na rzece.

Odcinki które przepływamy oraz obozowiska są dobrze sprawdzone i wielokrotnie przepływane w ciągu 60 lat od kiedy nasze stowarzyszenie istnieje, mamy tutaj duże doświadczenie. W ciągu tych lat gościliśmy setki ludzi z całej Polski. Nasza organizacja składa się z doświadczonych kajakarzy oraz instruktorów turystyki, dla których kajakarstwo jest pasją i od lat wkładają całą swoją energię w krzewienie kultury fizycznej sportu, aktywizację fizyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeszcze kilkanaście lat temu spływy trwały nawet 6 dni, w dzisiejszych czasach musieliśmy skrócić do zaledwie 4 dni z uwagi na bardzo wysokie koszty tak długich wyprawy.

Coraz mniej osób ma dostatecznie dużo czasu dłuższą wyprawę. W ciągu roku zajmujemy się organizacją małych spływów 1 dniowych lub 2 dniowych na lokalnych rzekach, przeważnie na Wiśle, wtedy jest najwięcej uczestników z Tarnobrzega i okolic. Każdy kto u nas był mile wspomina każdy spływ a jeśli tylko mają czas wraca na kolejne spływy. Każda osoba uczestnicząca w spływie musi przestrzegać regulaminu. Wszystkie informacje oraz zdjęcia ze spływów z poprzednich lat są na naszej stronie www.mosir.tarnobrzeg.pl/tkkf/. 

 Zapisy przyjmuje telefonicznie Zbysław Babula 508965533 oraz mailowo Grzegorz Skowron. Autokar wyjeżdża 13 sierpnia rano z bazy TKKF w Tarnobrzegu, dojeżdża około południa do Zakliczyna pod most na Dunajcu, skąd wypływamy kajakami.  Spływ jest świetnym wyborem dla osób które jeszcze nie wiedzą jak spędzić aktywnie kilkudniowy urlop i chciałyby przeżyć coś nowego.

You May Also Like