Z.Ch. „Siarkopol” wspierają młodych żeglarzy Jacht Klubu „Kotwica”

Zakłady Chemiczne „Siarkopol’’ Tarnobrzeg Sp. z o.o. zostały sponsorem żeglarskiego Stowarzyszenia Jacht Klub „Kotwica”. Firma będzie wspierać młodych żeglarzy, którzy od lat odnoszą sukcesy, nie tylko na szczeblu krajowym.

Bardzo się cieszymy, że taka firma jak Zakłady Chemiczne „Siarkopol” chce nas wspierać. Bez pozyskania sponsora nie moglibyśmy uczestniczyć w wielu zgrupowaniach i regatach. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zakupić niezbędny sprzęt sportowy. Podczas mistrzostw i zawodów damy z siebie wszystko, aby szefowie i pracownicy Zakładów Chemicznych „Siarkopol” byli dumni z tego, że w nas inwestują – mówił prezes stowarzyszenia Janusz Bobula.

To nie pierwsza współpraca Jacht Klubu Kotwica i Zakładów Chemicznych „Siarkopol”. W sierpniu ubiegłego roku firma zasponsorowała zakup osprzętu do łódek dla starszych dziewcząt, które później na Mistrzostwach Polski w Olimpijskiej klasie Laser Radial w Gdańsku zdobyły dwa złote medale.

Poprzez działania sponsoringowe, ukierunkowane na wsparcie klubów i stowarzyszeń sportowych, chcemy zachęcić społeczeństwo do aktywnego spędzania wolnego czasu i zdrowego trybu życia. Szczególnie przychylnie patrzymy na drużyny młodzieżowe i wszelkie profesjonalne działania angażujące dzieci i młodzież do aktywności sportowej – mówi Wojciech Brzezowski, prezes Zakładów Chemicznych „Siarkopol”.

Zawodnicy tarnobrzeskiego klubu z powodzeniem startują zawodach w różnych klasach i kategoriach. W klasie Optimist startują dzieci w grupach B (7-12 lat) i A (12-15 lat). Kolejnym szczeblem jest klasa Laser, gdzie występuje podział na klasę Laser 4.7 (junior młodszy) oraz Radial (klasa olimpijska). Mężczyźni startują również w klasie Laser standard. W ostatnich dniach zawodnicy Jacht Klubu Kotwica dopisali do listy swoich osiągnięć kolejny sukces. Lilly May Niezabitowska wywalczyła brązowy medal na rozgrywanych w Portugalii Mistrzostwach Europy, w których rywalizowało prawie 200 żeglarzy z 23 krajów. Powtórzyła tym samym sukces z ubiegłego roku, kiedy także wywalczyła brąz, na mistrzostwach rozgrywanych we Francji.

You May Also Like