Dwa złote medale w maratonie

Z dwoma złotymi medalami z regat Lotto XXXIV Mistrzostw Polski w kajakarskim maratonie ze Sztumu wróciła skromna 6 – osobowa reprezentacja Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Już pierwszego dnia szans rywalkom nie dała Magdalena Szczęsna, która w rywalizacji w konkurencji K1 juniorek na dystansie 19,2 km sięgnęła po złoto zdobywając już 4 (!) w tym sezonie tytuł mistrza Polski.

W ślady klubowej koleżanki poszła dzień później Zuzanna Błażejczak w rywalizacji juniorek młodszych w K1 na dystansie 12,6 km stając na najwyższym podium i zdobywając swój tytuł mistrza kraju. W tej samej konkurencji startowała również Urszula Opałka, która z przyczyn technicznych (awaria sprzętu) nie ukończyła wyścigu, choć płynęła na dobrej trzeciej pozycji.

Z kolei najmłodsza w tarnobrzeskiej ekipie Otylia Błażejczak w zmaganiach młodziczek w K1 na dystansie 9,6 km na mecie zameldowała się na 5 miejsce. Nasza „dwójka” młodzików Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek w rywalizacji K2 na dystansie 12,6 km uplasowała się na 6 pozycji.

To nasz najlepszy sezon w historii klubu. Wracamy z kolejnymi 2 medalami mistrzostw Polski, a w tym roku uzbierało się ich już 12 – komentuje na gorąco uradowany trener Piotr Kwasek.

– Łącznie w mistrzostwach Polski w maratonie wzięło udział 303 zawodników z 46 klubów. W tym sezonie czekają nas jeszcze 2 starty. Najpierw w Tarnobrzegu nasi zawodnicy popłyną w Mistrzostwach Podkarpacia, a następnie w Pucharze Polski w Katowicach – dodaje Małgorzata Kwasek – prezes klubu KK Jezioro Tarnobrzeg

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg

You May Also Like