Lokalne wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora

Gmina Tarnobrzeg podjęła współdziałanie ze Stowarzyszeniem MANKO i przystąpiła do Programu „Gmina przyjazna seniorom”. Jednym z elementów tego programu jest Ogólnopolska Karta Seniora – wydanie lokalne z herbem naszego miasta.

Do Programu Ogólnopolska Karta Seniora dołączyło już blisko 200 000 seniorów w całej Polsce, a ofertę specjalną przygotowało dla nich już ponad 1500 przedsiębiorców z całej Polski. Głównym celem programu, którego inicjatorem jest stowarzyszenia MANKO, jest aktywizacja seniorów w życiu społecznym. Maleńka karta – na wzór dowodu, czy karty płatniczej – uprawnia wszystkie osoby po 60. do korzystania ze zniżek na terenie całej Polski. W program już włączyli się duzi przedsiębiorcy, którzy oferują seniorom atrakcyjne promocje m.in. w uzdrowiskach, gabinetach rehabilitacji, a także instytucjach kultury. Karta respektowana jest na terenie całej Polski, zniżki oferują różne instytucje, firmy prywatne, głównie z takich branż jak: zdrowie, sanatoria, turystyka, hotelarstwo, gastronomia, kultura, sport i rekreacja, usługi, uroda. Wykaz punktów respektujących Kartę Seniora odnaleźć można poprzez stronę www.glosseniora.pl

Do programu dołączają się kolejne gminy, którym również, podobnie jak stowarzyszeniu MANKO, zależy na aktywizacji mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia. – Ten czas „po sześćdziesiątce”, to najlepszy czas dla każdego. Za sześćdziesięciolatkami już to najbardziej absorbujące życie zawodowe, często bardzo wymagające pod wieloma względami. Także dzieci dawno na swoim. To nareszcie czas, by pomyśleć o sobie, by realizować swoje pasje, spotykać ze znajomymi, podróżować. Pora odcinać kupony. Ma to także inny, bardzo ważny wymiar. Senior aktywny, to senior długo cieszący się dobrym zdrowiem. Stąd tak cenne są wszelkie inicjatywy, które wspierają, głównie finansowo, seniorów w różnych aktywnościach. Gmina Tarnobrzeg, która wiele robi dla swoich seniorów, przystąpiła do programu „Gmina przyjazna seniorom”, czego konsekwencją m.in. wydanie lokalne, z herbem naszego miasta, Ogólnopolskiej Karty Seniora – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Kartę będzie mogła otrzymać bezpłatnie każda osoba, która mieszka w Tarnobrzegu,  ukończyła 60 rok życia i wypełniła formularz zgłoszeniowy. Karty wydawane będą od 21 października br. przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a także przez organizacje pozarządowe skupiające seniorów. Dzięki Karcie seniorzy skorzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do Programu Ogólnopolska Karta Seniora.

– Zapraszamy także firmy z regionu, z terenu miasta do współtworzenia programu poprzez oferowanie seniorom, posiadaczom karty, dowolnych rabatów, zniżek, ofert specjalnych. Partnerzy Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się rozpoznawalni wśród seniorów, a dodatkowo Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczanie informacji o oferowanej zniżce na  stronie internetowej  stowarzyszenia – mówi Józefa Biernacka, Przewodnicząca Rady Seniorów Tarnobrzega.

By zostać partnerem programu Ogólnopolska Karta Seniora należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod wskazanym poniżej linkiem i odesłać na adres Stowarzyszenia MANKO ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków lub drogą mailową: marketing@manko.pl.

Kontakt dla przedsiębiorców:
Tel.: 790 294 007, mail: marketing@manko.pl
LINK: FORMULARZ-OKS-Partner-2018.pdf

Gmina Tarnobrzeg będzie publikować listę firm, przedsiębiorstw, sklepów, punktów usługowych, które przystąpiły do projektu na stronie internetowej Urzędu Miasta w zakładce Rada Seniorów. Ponadto, każdy przedsiębiorca otrzyma naklejkę, do oznaczenia swojej firmy, która będzie informowała seniorów, że firma uczestniczy w programie. 

Wręczenie certyfikatów oraz pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora odbędzie się w 21 październiku br. przy okazji obchodów Dni Seniora.

Info: UM