3 medale IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Kolejna świetna informacja z Wisły, gdzie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym trzy drużyny IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywożą 3 medale (2 srebrne i brązowy).

Drużynowym Wicemistrzem Polski w klasie łączonej 9-10 mężczyzn gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni została drużyna IKS 1 Paweł WŁODYKA/Dawid SOWA.
W fazie grupowej pokonała 2:0 Start Radom i Start I Katowice. W grze półfinałowej w walce o finał spotkały się dwie drużyny tarnobrzeskie i IKS 2 JEZIORO Tarnobrzeg Paweł MAZURYK/Mariusz MATEJEK przegrała 0:2 z IKS 1 zdobywając brązowy medal.
Finał tej klasy to od kilku sezonów pojedynek drużyny Start Zielona Góra z IKS 1 JEZIORO Tarnobrzeg, w pierwszej grze singlowej Dawid SOWA po zaciętej walce wygrywa 3:2 z Hubertem MORUSIEWICZEM.


Natomiast Paweł WŁODYKA prowadząc 2:0 przegrał 2:3 po dramatyczniej walce z Igorem MISZTALEM. Rozstrzygała gra deblowa, którą 3:1 wygrała drużyna z Zielonej Góry i została Mistrzem Polski.

Drużynowym Wicemistrzem Polski w klasie łączonej 1-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Krzysztof Żyłka/Janusz Chamot/Mateusz Walski.
Pokonali oni 2:1 drużynę Start Wrocław Daniel STASZAK/Jakub SZPAK a walkę o złoto przegrali 1:2 z drużyną Start Skierniewice Michał CZUŁEK/Sławomir PRZYBYSZ.

Brawo MY!! Kolejne zawody i kolejne medale. Brawo i gratulacje dla drużyn i trenera Jacka Lachora.
Dorobek IKS JEZIORO Tarnobrzeg to 16 medali Drużynowych Mistrzostw Polski i 126 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski

Serdecznie dziękujemy za  pomoc i dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg naszego uczestnictwa w tych zawodach oraz za wsparcie sponsorów Firm Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega, Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli oraz Portfel – Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega.

You May Also Like