Jakie są najczęstsze błędy w obstawianiu zakładów bukmacherskich i jak ich unikać?

Wielu typerów bukmacherskich myśli bardzo lekceważąco o możliwych błędach popełnianych przy obstawianiu. Zakłady bukmacherskie? Nic prostszego. Jednak przez takie podejście do zakładów bukmacherskich można wiele stracić. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o czas i zdrowie. Należy pamiętać, że zakłady bukmacherskie to forma hazardu i jest dozwolona od 18 roku życia. Właściwe podejście do tematu bukmacherki i unikanie podstawowych błędów jest tutaj kluczowe.

Pierwszą, najważniejszą kwestią jest wybranie odpowiedniego bukmachera. Możemy korzystać z punktów stacjonarnych w swoich miastach lub obstawiać online za pośrednictwem Internetu. Należy pamiętać, że zawieranie zakładów w Polsce jest możliwe tylko i wyłączenie u firm bukmacherskich posiadających zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, które nie mają zezwolenia MF niesie za sobą wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną, dlatego należy wybierać tylko legalne strony bukmacherskie.

Najczęstszymi błędami przy obstawianiu u legalnych bukmacherów są:

  1. Zbyt duża liczba zdarzeń na kuponie – zasada jest prosta, im mniej zdarzeń umieścimy na kuponie tym większe jest prawdopodobieństwo jego trafienia. Wielu początkujących myśli, że za 2 złote może obstawić 15 meczów i wygrać kilkaset tysięcy złotych – w rzeczywistości szanse trafienia takiego kuponu wynoszą tyle co wygrana w loterii.
  2. Uważanie się za specjalistę w wielu dyscyplinach – wiedza w zakładach bukmacherskich ma naprawdę ogromne znaczenie i duża część osób o tym zapomina. Nie można być ekspertem od wszystkiego, a wielu początkujących typerów myśli, że równie dobrze zna się na polskiej Ekstraklasie, co na 3 lidze Hondurasu.  Nie da się być specjalistą od tenisa, rugby, szachów, wyścigów Formuły, gier e-sportowych i badmintona. Warto skupić się na tych dyscyplinach, które regularnie oglądamy, potrafimy je analizować i wysuwać wnioski.
  3. Syndrom ulubionej drużyny/zawodnika – wspomniane na początku artykułu typowanie swojego ukochanego zespołu potrafi zaburzyć zdrowy rozsądek. Wtedy często kierujemy się emocjami a nie realnymi szansami.
  4. Szybkie odrobienie strat – nigdy nie należy po przegranej podwajać stawki, tak aby szybko odrobić kwotę, którą się straciło na przegranym kuponie. To najgorsza praktyka, bardzo często zgubna i tragiczna w skutkach.
  5. Obstawianie „pewniaków” – najczęściej zdarzenia o bardzo małym kursie, o których wszyscy myślą, że nie ma żadnych szans aby nie wygrali. Należy mieć na uwadze, że istnieją niespodzianki i zdarzają się w sporcie dosyć często.

To były główne błędy popełniane przez początkujących typerów, ale często również przez tych bardziej doświadczonych graczy. Należy ich szczególnie unikać i grać rozsądnie. Granie w zakładach bukmacherskich to hazard i może prowadzić do uzależnienia oraz innych przykrych konsekwencji. Nigdy nie należy pożyczać pieniędzy na grę oraz nie należy również traktować zakładów bukmacherskich jako główne źródło utrzymania. 

Informujemy, że wszyscy bukmacherzy, o których jest mowa w powyższym artykule posiadają pozwolenie Ministerstwa finansów na urządzanie zakładów wzajemnych – szczegóły znajdziesz tutaj.

Artykuł partnera